Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jestem neurologiem i ten dziwny nawyk jest jednym z najczęstszych objawów raka mózgu”.

Według neurologa i jej zespołu ten powszechny, ale dziwny nawyk może być oznaką raka mózgu. Oto jak to odkryć.

Z jednej strony rakSzczególnie ważne jest wczesne wykrycie. Mammogramy, badania prostaty i kolonoskopie, choć niewygodne, mogą uratować życie. Ale żaden z tych egzaminów tego nie umożliwia Wykrywanie raka mózgu. „Do tej pory nie ma zatwierdzonych narzędzi do badań przesiewowych – laboratoryjnych czy obrazowych – które mogłyby postawić diagnozę rak mózgu „we wczesnej fazie”– wyjaśnia mediom procesja Dr Mina Labbous z Instytutu Neurologii Cleveland Clinic w Stanach Zjednoczonych.

Brak formalnej procedury sprawdzającej utrudnia zrozumienie tego procesu Objawy raka mózgu Konieczne, nawet pilne, jest zapewnienie szybkiej opieki i zwiększenie szans na przeżycie. „Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na objawy wymagające pilniejszej oceny, ponieważ wczesne wykrycie i interwencja w przypadku niektórych typów nowotworów może mieć znaczący wpływ na przeżycie lub funkcjonowanie neurologiczne”.Ekspert podkreśla.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Ten nawyk może ujawnić obecność guza mózgu

ale jak ? Co to jest objawy Na co warto zwrócić uwagę? Zdaniem dr Lobosa i innych neurologów niektóre nawyki mogą świadczyć o raku mózgu. Jeden z nich, zarówno pospolity, jak i dziwny, powinien Cię szczególnie zaniepokoić. Nawyk nr 1, który może być oznaką raka mózgu, polega na ukrywaniu silnych bólów głowy za pomocą leków dostępnych bez recepty. Niezależnie od tego, czy zażywasz aspirynę, siedzisz w ciemności, czy próbujesz zignorować ból, ważne jest, aby zwracać uwagę na wszystkie te działania.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

„Uporczywe bóle głowy, zwłaszcza silne bóle głowy, które rozpoczęły się niedawno i którym towarzyszą nudności, wymioty lub niewyraźne widzenie lub bez nich, powinny być przedmiotem natychmiastowej konsultacji z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia, a nie polegać na dostępnych bez recepty metodach leczenia bólu głowy”.Potwierdza to Mina Lobos.

READ  Wydaje się, że dieta ketogeniczna ma odpowiedź na wszystko

Jakich objawów należy szukać?

Zalecenie to dotyczy szczególnie osób, które nie cierpiały na migreny w wywiadzie. Ból głowy z towarzyszącymi nudnościami „W przypadku tego typu osób należy je natychmiast zbadać pod kątem możliwego guza mózgu”.mówi Jose Carrillo, lekarz medycyny, neurolog, neuroonkolog i profesor nadzwyczajny neurologii. „To są zazwyczaj bóle głowy ciągłyzazwyczaj Uogólnione I Najgorzej rano Kiedy pochylimy się do przoduGeorge Chami, również neurolog, upiera się, że jest to na ogół coś więcej niż zwykła migrena.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Czy to oznacza, że ​​każdy dokuczliwy ból głowy kryje w sobie raka mózgu? Oczywiście nie. Jeśli jednak masz takie objawy, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Może być konieczne wykonanie badania lekarskiego w celu wykrycia ewentualnego guza mózgu (lub czegoś innego). A jeśli to nic nie da, przynajmniej będziesz mieć spokój ducha (co może zmniejszyć bóle głowy).

Józefina de Robercy

Kierownik działu

Prawa kobiet i dzieci, przemoc, feminizm, płeć, dyskryminacja, ojcostwo, edukacja, psychologia, zdrowie, pary, seksualność, sieci społecznościowe…. Josephine uwielbia dekodować wszystkie problemy społeczne, które napędzają nasz świat…