Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jej guz na głowie był w rzeczywistości rakiem skóry

Jej guz na głowie był w rzeczywistości rakiem skóry

38-letnia Barbora Hajkowa przez długi czas ignorowała guz z boku głowy. W rzeczywistości był to rzadki rak skóry.

Podczas gdy niektórzy martwią się drobnymi zmianami w ich ciałach, inni tak naprawdę nie zwracają na to uwagi. Dotyczy to zwłaszcza Barbory ​​Hajkowej, która przez długi czas ignorowała guz z boku głowy, mimo obaw towarzyszki.

W końcu dzięki wytrwałości udało mu się skłonić ją do wysłuchania rozsądku i zaprowadzenia jej do lekarza. Ale kiedy topór spadł, to był szok. U 38-letniej matki zdiagnozowano już rzadki nowotwór skóry zwany włókniakomięsakiem skóry tuberkuliny. Rak, który początkowo może wyglądać jak guzek pod skórą.

Jednak w jego przypadku guz nie był w powijakach, był raczej duży i rozprzestrzeniony. W końcu przeszła pilną operację, procedurę, która zmieniła jej wygląd tak bardzo, że jej córka nawet jej nie poznała. Co istotne, chirurdzy usunęli część jego uszkodzonej czaszki. Więc operacja pozostawiła dziurę w jego głowie. Początkowo zdruzgotana swoim nowym odbiciem w lustrze, wkrótce uczy się akceptować swoją odmienność i teraz bierze udział w kampaniach uświadamiających o raku.

„Nigdy nie wyobrażałem sobie żadnego horroru”

Teraz cała i zdrowa, mówi, że jest wdzięczna swojemu towarzyszowi, że nie poszłaby na konsultację bez jego uporu. „Muszę powiedzieć, że byłam trochę zdenerwowana tymi badaniami. Byłam przekonana, że ​​nic mi nie jest i że mam co najwyżej guza w głowie. Jednak USG wykazało, że to chyba nie jest banalne, więc Robię biopsję. W tym momencie trochę się martwiłem, ale nie wyobrażałem sobie żadnych przerażających scenariuszy”.wyjaśniłem słońce podczas kwalifikacji prognozy „niewygodny”.

Jak tłumaczy, to doświadczenie dało jej cierpliwość i nowe spojrzenie na świat i życiowe wartości. „Ale przede wszystkim jestem wdzięczna za to, że jestem zdrowa i że mogę żyć życiem, którego nie zamierzam zmarnować”.I zakończył.

READ  Łatwo schudnąć: 10 pokarmów do jedzenia

wideo – Dr Christian Recchia: „Rak skóry jest coraz częstszy, bardzo trudno jest go leczyć i jest tragicznie”