Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeden pełen przemocy związek to za dużo

Jeden pełen przemocy związek to za dużo

W latach 2004–2009 Isabelle Adjani miała romantyczny związek z chirurgiem Stephane Delago. Ale w tym samym roku skandal z udziałem Johnny’ego Hallydaya przyspieszył koniec ich romansu i początek batalii prawnej.

Jeśli istnieje jedna gwiazda, która zna romantyczne rozstania i chaotyczne, a nawet toksyczne relacje, to jest nią Isabelle Adjani. Oprócz romantycznego związku z reżyserem Bruno Nuytenem aktorka zbiera niefortunne historie.

Warren Beatty „zdusił” ją, uniemożliwiając jej odgrywanie określonych ról. Daniel Day-Lewis opuścił ją, gdy była w ciąży z Gabrielem Kane’em, jej drugim synem po Barnabie. Jean-Michel Jarre publicznie zdradził ją z Anne Parillaud. Następnie Stephane Delago zaszczepił ją całkowicie…

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

W 2004 roku Isabelle Adjani poznała chirurga Stephane’a Delagogue’a za pośrednictwem przyjaciela na przyjęciu. Rozpoczyna się ich historia miłosna. Aktorka planuje współpracę z tym lekarzem i ma nadzieję założyć mieszaną rodzinę. Wkrótce wyjechali z dziećmi na wakacje na Korsykę, do Courchevel lub do swojego domu w Normandii.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

„Chirurg do gwiazd”

Stéphane Delagoux cieszył się wówczas dobrą opinią w świecie branży rozrywkowej, w szczególności dlatego, że został osobiście wysłany do Wilna przez Jean-Louisa Trintignanta, aby próbował uratować jego córkę Marie Trintignant. Jednak jego próba dekompresji mózgu aktorki pobitej przez Bertranda Cantata zakończyła się niepowodzeniem.

Stéphane Delago podczas konferencji prasowej zorganizowanej w klinice Hartmann w Neuilly-sur-Seine w celu omówienia stanu zdrowia Marie Trintignant w 2003 roku.

Arnal Serge / Abaca / © Arnal Serge / Abaca

W 2007 roku ponownie znalazł się w centrum uwagi po udanej operacji Charlotte Gainsbourg, która cierpiała na krwotok mózgowy… Stephane Delagou odziedziczyła tytuł „chirurga gwiazd”. Ponadto, gdy kochanek prosi ją o zainwestowanie 150 000 euro w jego firmę Docteur Plus France, której celem jest stworzenie internetowej witryny konsultacji medycznych, Isabelle Adjani podchodzi do niego z zamkniętymi oczami.

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Reszta zostanie podana po tym ogłoszeniu

Jednak projekt kończy się fiaskiem, podobnie jak ich związek i wybucha skandal.

Casanova jest socjopatą

W grudniu 2009 r. Stephane Delago został oskarżony o narażenie życia Johnny’ego Hallydaya: „lekarz gwiazd” zoperował gwiazdę rocka 26 listopada 2009 r. z powodu przepukliny dysku, ale rozwinęła się u niego infekcja pooperacyjna. Piosenkarz trafił do szpitala w Los Angeles w nagłym wypadku, ale tam nie dotarł i musiał odwołać trasę Tour 66 – Arrest It. Były producent Johnny’ego, Jean-Claude Camus, obwinia Stéphane’a Delagogue o infekcję i publicznie nazywa go „rzeźnikiem”.

Stephane Delagou przed kremlowskim szpitalem Bicester po przesłuchaniu w sprawie stanu zdrowia Johnny'ego Hallydaya, 26 maja 2010 r.

Stephane Delagou przed kremlowskim szpitalem Bicester po przesłuchaniu w sprawie stanu zdrowia Johnny’ego Hallydaya, 26 maja 2010 r.

Mech/Abaka / © Moss/Abaka

W środku tej burzy para rozstała się po pięciu latach związku, w którym Isabelle Adjani wciąż stara się znaleźć dla niej kwalifikacje. „Obejrzyj serial „Dirty John”, to ci podsunie pewien pomysł” – skomentowała na koniec Paris Match w wywiadzie opublikowanym 12 października 2023 r. Wydarzenia wspomnianego serialu, emitowanego w TF1, krążą wokół socjopatycznego Casanovy …

Wyraźnie zgorzkniała Isabelle Adjani postanowiła powiadomić firmę Stéphane Delajoux Docteur Plus France rok po ich zerwaniu. Aktorka żąda odszkodowania w wysokości 150 tysięcy euro. Ostatecznie otrzymała 60 000 euro, które w całości przekazała organizacji Sidaction.

Czy Isabelle Adjani została zaszczepiona?

Jednak byli kochankowie trafili do sądu kilka lat później, bo prawnicy Stephane Delago oskarżyli Isabelle Adjani o zorganizowanie ataku na niego. Aktorka została uniewinniona, ale to było za wiele. Ta romantyczna przygoda przerosła Isabelle Adjani, która powiedziała magazynowi Paris Match, że od tego czasu pozostaje singielką.

Stephane Delajoux i Julie Andrieu podczas wieczoru w Paryżu w 2020 r.

Stephane Delajoux i Julie Andrieu podczas wieczoru w Paryżu w 2020 r.

Dominie Jerome / Abaca / © Dominie Jerome / Abaca

Ze swojej strony Stéphane Delago odbudował swoje życie z producentką i szefową kuchni Julie Andrieu, z którą jest żonaty od 2010 roku. A od strony prawnej, tą, która spędziła już czterdzieści pięć dni we Fleury Mirogi za oszustwa ubezpieczeniowe w Zespoły Johnny’ego Hallydaya z początku XXI wieku nie podążyły za 21. (dzięki porozumieniu). Nie uchroniło go to przed dziesięciokrotnym wyrokiem skazującym za błędy lekarskie, ostatni wyrok zapadł w sierpniu 2023 roku.

Jean-Claude Camus, producent filmu Johnny Hallyday, został uznany za winnego zniesławienia chirurga.

READ  Jej powstanie na czerwonym dywanie przypominało imponującą obecność z całkowicie nagą klatką piersiową...