Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są ramy bezpieczeństwa wizyty króla Karola III we Francji?

Protest społeczny we Francji, chuligani Każda podróż do Wielkiej Brytanii, wizyta Karola III we Francji będzie pod ścisłą kontrolą. Z pułapką podróży TGV do Bordeaux, która musiałaby być bardzo ubezpieczona.

Wybierz najwyższy stopień wyjazdów zagranicznych. W niedzielę Karol III rozpoczyna trzydniową wizytę państwową we Francji, pierwszą od czasu objęcia tronu przez brytyjskiego monarchę. Od kilku miesięcy usługi obu krajów są wymieniane w ramach przygotowań do tego nadchodzącego, które będzie pod ścisłą kontrolą, z tak zwanym urządzeniem „High Spectrum”.

Biorąc pod uwagę jego status króla i przytłaczające zainteresowanie mediów wydarzeniem, które w razie wypadku miałoby międzynarodowe konsekwencje, władze brytyjskie przygotowują się do tej podróży wraz z Pałacem Elizejskim i Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, swoją misję otrzymało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Służby Ochrony Specjalnej (SDLP).

Duże siły policyjne

Warunki programu tej skoordynowanej i wysoce formalnej wizyty określają warunki bezpieczeństwa. Jeśli monarcha miał zagwarantowaną ochronę przez funkcjonariuszy policji SDLP, Pałac Buckingham negocjował z Francją dostęp niektórych brytyjskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa, jak to zwykle bywa podczas wizyt państwowych. Prośba została potwierdzona, ale żadne pozwolenie na noszenie broni nie zostało jeszcze wydane, a negocjacje w tej sprawie nadal trwają, według źródła policyjnego.

Uroczystość pod Łukiem Triumfalnym, wizyta w Musée d’Orsay i państwowy bankiet w Pałacu Wersalskim przed podróżą pociągiem do Bordeaux, każdy etap i wycieczka króla Karola i jego delegacji zmobilizowałyby znaczne zasoby policyjne .

Z naszych informacji wynika, że ​​na tę oficjalną wizytę, której ustalenia są w trakcie finalizowania, wezwano 100% funkcjonariuszy Wydziału Porządku Publicznego i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji Paryża.

„To ciężka maszyna, wymaga wielu pracowników, będziemy bardzo rygorystycznie obliczać, które trasy mogą się poruszać zgodnie z wiadomościami”, szczegóły z BFMTV Pascal Bitot-Panelli, były dowódca Starszej Służby Ochrony Osobistej.

Wycieczka do Bordeaux jest pod ścisłą kontrolą

Zabezpieczanie miejsc i dróg również. Dla tych, których poniosą samochody, drogi z pewnością będą zamknięte, a policja zostanie również zmobilizowana do oznaczania przebiegu przemarszu ulicami stolicy i dalej do Wersalu. Pozostaje przeszkoda w tej podróży zaplanowanej na wtorek w Bordeaux przez TGV, której król Karol chciał pokazać swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Ten pociąg można zarezerwować za 34 €.

Źródło policyjne zauważa, że ​​„wszystkie departamenty, przez które przejeżdża linia TGV Paryż-Bordeaux, będą w stanie pogotowia, od prefektury po policję, w tym straż pożarną i szpitale”.

Wizyta ta odbywa się w określonym kontekście. Władze francuskie poradziły królowi, aby nie chodził w tłumie, kiedy przybywał. W rzeczywistości Karol III nie jest najbardziej znanym z brytyjskich monarchów: Kilkakrotnie spotykał się z buczeniem, hasłami „nie moje”, a nawet rzucaniem jajkami.

READ  Francja gra przeciwko Polsce

Francja obawia się również, że obecny kontekst społeczny we Francji będzie miał wpływ na wizytę, gdyż władze obawiają się, że protestujący przeciwko reformie emerytalnej wykorzystają to wydarzenie do nagłośnienia swoich działań.

Sekwencja uważana za najdelikatniejszą to zejście z Pól Elizejskich przez Karola III i Emmanuela Macrona w poniedziałek do Pałacu Elizejskiego. Planowane jest już duże rozmieszczenie składające się zarówno z mobilnych jednostek siłowych (CRS i EGM), jak i jednostek BRAV-M.

„Mamy urządzenie, które pozwala nam radzić sobie ze wszystkimi sytuacjami i wszystkie sytuacje zostaną rozwiązane” – ostrzegł we wtorek w BFMTV Laurent Nunez, szef paryskiej policji.

straszny biznes

Obawiano się też pięści, pikiety, zakazu lub wywieszenia znaków na trasie TGV, którą obrał Karol III, jego żona królowa Camilla oraz oficjalna delegacja złożona z przedstawicieli państwa brytyjskiego, ale także Francuzów. Ministrowie. Będąc w Bordeaux, król miał podróżować tramwajem.

Jeśli jeszcze nic nie zostało zarejestrowane, „będziemy pilnować, żeby nie było tramwajów” – już ostrzega 20 minut Mathieu Aubry, przedstawiciel związku CGT w Keolis, przedstawiciel sieci transportu publicznego.

Najważniejsze elementy