Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alfa Romeo: niesamowita ocena producenta

Alfa Romeo: niesamowita ocena producenta

Szósta w zeszłym sezonie Alfa Romeo utrzymuje ten pozytywny impet, spokojnie przygotowując się na przyszłość.

W zeszłym sezonie Alfa Romeo zajęła szóste miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata konstruktorów. Tak więc zespół kontynuuje w 2023 roku z tym samym duetem kierowców, Valtterim Bottasem i Guanyu Zhou. Jeśli chodzi o Théo Pourchaire, który po raz kolejny znalazł się w Formule 2, będzie kierowcą rezerwowym. Jeśli chodzi o nowy C43, porzucił biały kolor na rzecz tradycyjnej czerwieni z czernią.

Wraz z kilkoma nowymi elementami graficznymi nastąpiła również zmiana głównego sponsora, którym jest Stake, internetowa firma zajmująca się rozrywką i stylem życia, która zastąpiła polską firmę naftową Orlen. Alfa Romeo przygotowuje się do rozegrania ostatniego sezonu F1, zanim pozwoli Sauberowi zarządzać przejściem do Audi w 2024 r., które zostanie zakończone w 2026 r. Po ujawnieniu C43 Jan Monchaux, dyrektor techniczny zespołu, może wyjawić kilka tajemnic na temat L „Equipe.fr w Jednomiejscowy z quadrifoglio (czterolistna koniczyna).

„Chcemy po prostu iść dalej”.

Akceptując wiele prac wykonanych z tyłu jednomiejscowego, w szczególności: ” Znaczna praca została skupiona na tylnej części samochodu, aby uwolnić osiągi, których nie można było osiągnąć w samochodzie 2022. Jest wiele zmian w samochodzie, ale także nasze procesy mające na celu poprawę niezawodności, co było problemem w przeszłości roku, choć w przeszłości była to jedna z mocnych stron zespołu”. Jeśli chodzi o cele, przedstawiciel zespołu Alessandro Aloni Bravi chciał być ostrożny, mówiąc: „Nie chcemy podawać konkretnego celu, ponieważ trudno jest wiedzieć, gdzie jesteśmy i gdzie są nasi przeciwnicy. Chcemy po prostu iść naprzód, zwłaszcza w naszych słabościach, aby być również bardziej konsekwentnym. ”

Jednak wewnętrznie nie ukrywaliśmy, że czerpaliśmy wiele inspiracji z Red Bull RB18. Kiedy wiesz, ile kontroli ma ten samochód w porównaniu z Trulli, zwycięzca Grand Prix Monako z 2004 roku zgadza się:

READ  Kendall Jenner pozwał do sądu o 1,8 miliona dolarów za złamanie umowy

To ostatni sezon dla Alfy, zwłaszcza z Ferrari, zobaczymy, co się z nimi stanie podczas tego roku przejściowego, a kiedy Audi wróci, na pewno zmienią personel wewnętrznie. W tego rodzaju konfiguracji nie zawsze wszystko idzie dobrze. Wszystko to musi być uważnie obserwowane, ponieważ istnieje ryzyko odwrócenia. Ciągłość jest szczególnie kluczowa w F1. W tej chwili bardzo trudno jest przewidzieć, jaki będzie rozwój jednomiejscowych samochodów w okresie zimowym. Dowiemy się dopiero podczas pierwszych testów i pierwszego wyścigu (w Bahrajnie 5 marca, przyp. red.). Stawiają na doświadczonego kierowcę, takiego jak Bottas”.

W zeszłym sezonie czasami potrafił pokazać dobre rzeczy. Towarzyszył mu inny chiński kierowca (Zhou, przyp. red.), który moim zdaniem zrobił duże postępy. Na początek miał dobry turniej. Był nawet w stanie udowodnić, że czasami potrafi jeździć szybciej niż Bottas. Nikt nie spodziewał się po nim takiego występu. Tak więc na poziomie kierowcy w Alfa Romeo nie jest im źle. Potem wiele parametrów i wyniki sezonu będą zależeć od konkurencyjności samochodu. Z wyjątkiem trzech zespołów z przodu (Red Bull, Ferrari, Mercedes, przyp. red.), McLarena i Alpine, jeśli Alfa Romeo chce zająć pierwszą piątkę w klasyfikacji konstruktorów, będziemy musieli walczyć.

Jednak dzięki pozytywnym wnioskom wyciągniętym z 2022 roku Alfa Romeo nie pozostanie niepokonana ani zagubiona na starcie. Świadczy o tym pierwsze Grand Prix sezonu, z czterema pierwszymi nagrodami.