Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Warszawa przyciąga firmy?

Jak Warszawa przyciąga firmy?

Warszawa, jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie, opiera się na bazie wykwalifikowanych pracowników i wsparciu przedsiębiorczości.

reklama

Warszawę charakteryzuje dynamika i rozwój. Dziś jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie. Dlaczego stał się preferowanym kierunkiem dla firm? Jakie są jego zalety pod względem jakości życia? O tym dowiadujemy się w tym numerze magazynu Focus.

Polska zapewnia sprzyjające otoczenie biznesowe: przyciąga coraz więcej inwestorów międzynarodowych i lokalnych. Zobaczmy dlaczego Warszawa W szczególności jest to jedno z najbardziej przyjaznych biznesowi miejsc w Europie. W całej Europie Środkowo-Wschodniej stolica Polski posiada największą powierzchnię obiektów komercyjnych, która na koniec 2015 roku wynosiła prawie 5 mln mkw. (wg. Uniwersalne naszyjniki).

Duże grupy przyciągane przez „kapitał ludzki”

Od razu liczymy, Ponad 27 tys. firm z udziałem zagranicznym Należy do nich wiele grup o światowej renomie, takich jak amerykańska firma General Electric, która powstała tam w 1992 roku. Dziś zatrudnia w Polsce 6500 osób i koncentruje się na innowacjach w lotnictwie, energetyce, a nawet rozwiązaniach informatycznych.

„Po 25 latach obecności tutaj wiemy, że był to doskonały wybór lokalizacji” – potwierdza Beata Stelmach, dyrektor generalny GE Polska. Dziś rozwijamy naszą działalność, bo kapitał ludzki jest świetny: znajdziemy tutaj szeroką gamę narzędzi, które możemy wykorzystać w naszym biznesie, niezależnie od tego, czy jest to startup, czy duża firma, ponieważ istnieje i nalega na obecność ogromnej puli dobrze wyszkolonych ludzi, gotowych do pracy.

Wspieranie startupów

Te dobre profile udostępniają także młodzi twórcy biznesu Pojawienie się wielu lokalnych startupów : 30% tych, którzy widzą światło w Polsce, powstało w Warszawie. Wschodząca Polska Jest stowarzyszeniem wspierającym początkujących przedsiębiorców. Prowadzony przez Julię Krystofiak Szobę: „Startupy już prosperują, ale mogą być czymś więcej” – myśli młoda kobieta, po czym dodaje: „Potrzebujemy większej liczby wymian dobrych praktyk między liderami biznesu: i to już robimy dzięki do miejsc spotkań takich jak Centrum Innowacji.” „Gdzie realizujemy nasz międzynarodowy program.” Program ten pomaga startupom zwiększyć ich potencjał w skali globalnej. Przybiera formę monitorowania i odpowiedniego tutoringu.

uczestnik #StartupPolandGlobalny w. Nic o tym nie wiem PBucki</a> Efekty jutro o 17.30 na Targowej 56! <a href="https://twitter.com/hashtag/kreatywnawarszawa?src=hash">#kreatywnawarszawa</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/techwawa?src=hash">#techwawa</a> <a href="https://t.co/v9F1mLT3nS">pic.twitter.com/v9F1mLT3nS</a></p>&mdash; Startup Poland (Startupowa Polska) 6 grudnia 2016 r

Władze miejskie dążą także do stworzenia sieci międzynarodowych partnerstw i skupiania dużych firm oraz startupów, zwłaszcza dając im możliwość sprostania wyzwaniom. „Warszawa stara się tworzyć powiązania między dużymi firmami a startupami” – podkreśla wiceprezydent Michał Olszewski – „włączając je w programy, w których wspólnie zastanawiają się, jak rozwiązać określone problemy, zwłaszcza te, które dotyczą naszego miasta”. Podkreśla, że ​​założenie tutaj firmy w nadchodzących latach oznacza dobry dostęp do rynku, możliwość zatrudniania wykwalifikowanych pracowników i korzystanie z wydajnej infrastruktury, która wpływa na jakość życia.

READ  Szczęśliwe zakończenie dla pracowników Cnim w La Seyne

„Miasto bardzo otwarte”

Chopin City nie skupia się tylko na biznesie, ale pragnie także wzbogacać bogactwo swojej kultury. Każda pora roku ma swój udział w wydarzeniach i rozrywkach. W zeszłym roku Warszawę odwiedziło ponad sześć i pół miliona turystów, w tym cztery miliony Polaków. Sektor hotelowy należy do najbardziej rozwiniętych w Europie.

W jednym ze słynnych stołecznych obiektów, hotelu Sofitel Warsaw Victoria, w ostatnich latach wzrosła frekwencja, jak wyjaśnia jego dyrektor generalny, mieszkający w Warszawie od czterech lat Philippe Godard. „Od 2012 roku, roku Mistrzostw Europy w piłce nożnej, widzimy już w Warszawie duże zainteresowanie zarówno turystyką wypoczynkową, jak i biznesową” – podkreśla.

Nocą Warszawa ozdobiona jest tysiącami świateł, zwłaszcza w okresie świątecznym. Kontynuujemy naszą wizytę razem z Philippe Godardem, który chce nam pokazać, gdzie Polacy lubią spotykać się z przyjaciółmi. Właściciel hotelu jest pełen pochwał dla swojego adoptowanego miasta. „To bardzo nowoczesne miasto, bardzo otwarte, a tym, co różni się od innych miast jest to, że w Warszawie postawiliśmy stopę w Stanach Zjednoczonych” – mówi. To bardzo interesujące, ponieważ przedstawia bardzo interesującą mieszankę: starej kultury europejskiej zmieszanej z nowoczesnością i amerykańską energią – mówi. W Warszawie wszyscy wychodzą, latem i zimą: Latem wychodzisz na dwór, zimą wchodzisz do środka – zaznacza, po czym dodaje: Spójrzcie na ten wieczór: jest środek tygodnia, jest pełno, są ludzie, zapraszamy się do siebie do domów. Niektórzy, ale też wychodzimy. Podkreśla, że ​​Polacy są bardzo towarzyscy, a w Warszawie już panuje chęć odkrywania, komunikowania się, poznawania kultur, komunikowania się ze sobą i lepszego poznania się.

On jest #Warszawa Nowy hotspot dla #Unia Europejska Gospodarka? https://t.co/zgtj3wCTY6

– James Chaplin (@James_A_Chaplin) 11 grudnia 2016 r