Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Warszawa przyciąga firmy?

Jak Warszawa przyciąga firmy?

Warszawa, jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie, opiera się na bazie wykwalifikowanych pracowników i wsparciu przedsiębiorczości.

reklama

Warszawę charakteryzuje dynamika i rozwój. Dziś jest to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie. Dlaczego stał się preferowanym kierunkiem dla firm? Jakie są jego zalety pod względem jakości życia? O tym dowiadujemy się w tym numerze magazynu Focus.

Polska zapewnia sprzyjające otoczenie biznesowe: przyciąga coraz więcej inwestorów międzynarodowych i lokalnych. Zobaczmy dlaczego Warszawa W szczególności jest to jedno z najbardziej przyjaznych biznesowi miejsc w Europie. W całej Europie Środkowo-Wschodniej stolica Polski posiada największą powierzchnię obiektów komercyjnych, która na koniec 2015 roku wynosiła prawie 5 mln mkw. (wg. Uniwersalne naszyjniki).

Duże grupy przyciągane przez „kapitał ludzki”

Od razu liczymy, Ponad 27 tys. firm z udziałem zagranicznym Należy do nich wiele grup o światowej renomie, takich jak amerykańska firma General Electric, która powstała tam w 1992 roku. Dziś zatrudnia w Polsce 6500 osób i koncentruje się na innowacjach w lotnictwie, energetyce, a nawet rozwiązaniach informatycznych.

„Po 25 latach obecności tutaj wiemy, że był to doskonały wybór lokalizacji” – potwierdza Beata Stelmach, dyrektor generalny GE Polska. Dziś rozwijamy naszą działalność, bo kapitał ludzki jest świetny: znajdziemy tutaj szeroką gamę narzędzi, które możemy wykorzystać w naszym biznesie, niezależnie od tego, czy jest to startup, czy duża firma, ponieważ istnieje i nalega na obecność ogromnej puli dobrze wyszkolonych ludzi, gotowych do pracy.

Wspieranie startupów

Te dobre profile udostępniają także młodzi twórcy biznesu Pojawienie się wielu lokalnych startupów : 30% tych, którzy widzą światło w Polsce, powstało w Warszawie. Wschodząca Polska Jest stowarzyszeniem wspierającym początkujących przedsiębiorców. Prowadzony przez Julię Krystofiak Szobę: „Startupy już prosperują, ale mogą być czymś więcej” – myśli młoda kobieta, po czym dodaje: „Potrzebujemy większej liczby wymian dobrych praktyk między liderami biznesu: i to już robimy dzięki do miejsc spotkań takich jak Centrum Innowacji.” „Gdzie realizujemy nasz międzynarodowy program.” Program ten pomaga startupom zwiększyć ich potencjał w skali globalnej. Przybiera formę monitorowania i odpowiedniego tutoringu.

uczestnik #StartupPolandGlobalny w. Nic o tym nie wiem PBucki</a> Efekty jutro o 17.30 na Targowej 56! <a href="https://twitter.com/hashtag/kreatywnawarszawa?src=hash">#kreatywnawarszawa</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/techwawa?src=hash">#techwawa</a> <a href="https://t.co/v9F1mLT3nS">pic.twitter.com/v9F1mLT3nS</a></p>&mdash; Startup Poland (Startupowa Polska) 6 grudnia 2016 r

Władze miejskie dążą także do stworzenia sieci międzynarodowych partnerstw i skupiania dużych firm oraz startupów, zwłaszcza dając im możliwość sprostania wyzwaniom. „Warszawa stara się tworzyć powiązania między dużymi firmami a startupami” – podkreśla wiceprezydent Michał Olszewski – „włączając je w programy, w których wspólnie zastanawiają się, jak rozwiązać określone problemy, zwłaszcza te, które dotyczą naszego miasta”. Podkreśla, że ​​założenie tutaj firmy w nadchodzących latach oznacza dobry dostęp do rynku, możliwość zatrudniania wykwalifikowanych pracowników i korzystanie z wydajnej infrastruktury, która wpływa na jakość życia.

READ  Legend TaZ przechodzi na emeryturę, spójrz na jego karierę

„Miasto bardzo otwarte”

Chopin City nie skupia się tylko na biznesie, ale pragnie także wzbogacać bogactwo swojej kultury. Każda pora roku ma swój udział w wydarzeniach i rozrywkach. W zeszłym roku Warszawę odwiedziło ponad sześć i pół miliona turystów, w tym cztery miliony Polaków. Sektor hotelowy należy do najbardziej rozwiniętych w Europie.

W jednym ze słynnych stołecznych obiektów, hotelu Sofitel Warsaw Victoria, w ostatnich latach wzrosła frekwencja, jak wyjaśnia jego dyrektor generalny, mieszkający w Warszawie od czterech lat Philippe Godard. „Od 2012 roku, roku Mistrzostw Europy w piłce nożnej, widzimy już w Warszawie duże zainteresowanie zarówno turystyką wypoczynkową, jak i biznesową” – podkreśla.

Nocą Warszawa ozdobiona jest tysiącami świateł, zwłaszcza w okresie świątecznym. Kontynuujemy naszą wizytę razem z Philippe Godardem, który chce nam pokazać, gdzie Polacy lubią spotykać się z przyjaciółmi. Właściciel hotelu jest pełen pochwał dla swojego adoptowanego miasta. „To bardzo nowoczesne miasto, bardzo otwarte, a tym, co różni się od innych miast jest to, że w Warszawie postawiliśmy stopę w Stanach Zjednoczonych” – mówi. To bardzo interesujące, ponieważ przedstawia bardzo interesującą mieszankę: starej kultury europejskiej zmieszanej z nowoczesnością i amerykańską energią – mówi. W Warszawie wszyscy wychodzą, latem i zimą: Latem wychodzisz na dwór, zimą wchodzisz do środka – zaznacza, po czym dodaje: Spójrzcie na ten wieczór: jest środek tygodnia, jest pełno, są ludzie, zapraszamy się do siebie do domów. Niektórzy, ale też wychodzimy. Podkreśla, że ​​Polacy są bardzo towarzyscy, a w Warszawie już panuje chęć odkrywania, komunikowania się, poznawania kultur, komunikowania się ze sobą i lepszego poznania się.

On jest #Warszawa Nowy hotspot dla #Unia Europejska Gospodarka? https://t.co/zgtj3wCTY6

– James Chaplin (@James_A_Chaplin) 11 grudnia 2016 r