Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak uniknąć hiponatremii, śmiertelnego niebezpieczeństwa w przypadku wysokiej temperatury?

Jak uniknąć hiponatremii, śmiertelnego niebezpieczeństwa w przypadku wysokiej temperatury?

Opublikowano w poniedziałek, 24 lipca 2023 r. o 08:04

W raporcie opublikowanym 18 lipca Santé Publique France zwraca uwagę na niedawne skutki fali upałów.

Francuski organ ds. zdrowia publicznego wyraża ubolewanie z powodu dużej liczby nagłych wizyt z powodu odwodnienia, hipertermii i hiponatremii, zgodnie z cytowanym raportem Darmowy obiad. Hiponatremia jest ryzykiem związanym z wysoką temperaturą i często jest pomijana, chociaż czasami może być śmiertelna.

Hiponatremia charakteryzuje się niskim poziomem sodu we krwi i jest spowodowana głównie nadmiernym spożyciem płynów, niewydolnością nerek, niewydolnością serca, marskością wątroby lub stosowaniem leków moczopędnych.

Według MSD Medical Reference Manual skutkiem tego ryzyka jest często dysfunkcja mózgu.
Hiponatremia charakteryzuje się letargiem, splątaniem, a w cięższych przypadkach drgawkami i skurczami mięśni, które stopniowo przestają odpowiadać.MSD mówi.

Pierwsze objawy

Jednak głównym czynnikiem wyzwalającym jest unikanie nadmiernego i zbyt szybkiego spożycia płynów – wspomina Darmowy obiad. Wtedy pułapka jest obecna podczas wysokich temperatur, gdzie woda jest ważna. Sekret polega na tym, aby preferować regularne małe kwoty, a nie dużą jednorazową kwotę. Przestrzegaj dziennego limitu 5 litrów i nie wolno go przekraczać – informuje Centrum Informacji Wodnej. Limit ten jest modyfikowany przez dietę i pocenie się.

Warto więc nawadniać się delikatnie, wsłuchując się w uczucie pragnienia i obserwując pojawienie się pierwszych objawów: brak wody; Wysusz usta i oczy, aby skierować jego spożycie.

READ  Badanie wykazało, że co ósmy pacjent utrzymywał co najmniej jeden trwały objaw