Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izrael potępia uchwalenie w Polsce ustawy o „antysemityzmie”

Warszawa otworzyła nowy front na arenie międzynarodowej Ogłaszając ustawę w sobotę 14 sierpnia O odzyskaniu mienia zagrabionego przez powojenne nacjonalizacje. Tekst, który został zatwierdzony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę po przyjęciu przez polski parlament 11 sierpnia, został szeroko potępiony przez dyplomację amerykańską i izraelską, co oznacza szeroki konsensus polskiej klasy politycznej. Określenie maksymalnego okresu trzydziestu lat na konkurowanie z decyzją wykonawczą “Złapany na rażącym złamaniu prawa”, Na pewno ma na celu rozwiązanie problemu “Potępienie” Nieruchomość została upaństwowiona po 1989 roku.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Czytaj więcej Nowe kontrowersje między Polską a Izraelem

Ponieważ Polska nie uchwaliła ustawy regulującej odzyskiwanie zagrabionego mienia, proces ten doprowadził do eksmisji tysięcy mieszkańców z ich domów, niekiedy w wątpliwych okolicznościach. Ustawa wyłącza dotychczasowe praktyki i uniemożliwia wprowadzanie nowych odwołań przez potomków lub beneficjentów osób uprowadzonych przez reżim komunistyczny. Chociaż tylko 15% do 20% przypadków dotyczy potomków ofiar Holokaustu, przyjęcie tej ustawy jest odbierane jako ważne na arenie międzynarodowej.

Z wyjątkiem ostrych słów szefa amerykańskiej dyplomacji Anthony’ego Blingena, żałuje jego negatywnego wpływu. „Ocaleni z Holokaustu i ich rodziny”, Ze strony Izraela pojawiła się ostra krytyka, która ponownie wyjaśnia gwałtowne pogorszenie stosunków między Warszawą a Tel Awiwem.

„Kraj niedemokratyczny”

Izraelski minister spraw zagranicznych Yair Labid potępia ustawę „Niemoralny i antysemicki”, I przypomniał zarzuty ambasady w Warszawie. Nowy ambasador w Polsce, który wkrótce przyjmie swoje stanowisko, przebywa obecnie w Izraelu. Ambasador RP ze swojej strony został zaproszony do przedłużenia urlopu w swoim kraju. Wypowiadając się w mediach społecznościowych, premier Polski Mathews Morawicki potępił wyniki „Nakarm nienawiść do Polski i Polaków” I Izrael.

Syn ocalałego z Holokaustu, p. „Kraj demokratyczny i antyliberalny, nie szanuje największej tragedii w historii ludzkości”. Poprzez tę prekrytykę, silny człowiek młodej koalicji u władzy w Izraelu, któremu obiecano stanowisko premiera w 2023 r., również chce spłacić część spuścizny pozostawionej przez Benjamina Netanjahu, odsuniętego od władzy w czerwcu po seria dwunastu. Lata szkolenia.

READ  Pod naciskiem Brukseli Polska reformuje sprawiedliwość - wyzwolenie

Masz 31,95% do przeczytania w tym artykule. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.