Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Islamski Dżihad wskazuje na rozejm z Izraelem

Znajdź tutaj wszystkie nasze koncerty #GAZA

22:54 : „W odpowiedzi na wystrzelenie rakiet na terytorium Izraela armia bombarduje obecnie dużą liczbę celów należących do organizacji terrorystycznej Islamski Dżihad w Strefie Gazy” – dodał. Izraelskie wojsko ogłosiło w oświadczeniu wysłanym o 20:33 (GMT), trzy minuty po rozpoczęciu rozejmu.

22:53 : Izraelska armia twierdzi, że przeprowadziła ataki na pozycje islamskiego dżihadu w Gazie kilka minut po wejściu w życie rozejmu z ruchem palestyńskim.

22:13 : Biuro izraelskiego premiera Yaira Lapida powiedział w oświadczeniu „Aby potwierdzić ważność zawieszenia broni dziś wieczorem o 23:30”.. „W przypadku naruszenia zawieszenia broni państwo Izrael zastrzega sobie prawo do zdecydowanej odpowiedzi”. Dodał, dziękując Egiptowi „za jego wysiłki” Mediacja.

22:12 : Izrael potwierdza wejście w życie rozejmu z palestyńskim Islamskim Ruchem Dżihad o 23:30 czasu lokalnego (20:30 GMT) trzeciego dnia działań wojennych, które spowodowały śmierć dziesiątek osób w Strefie Gazy.

21:25 Egipskie źródło bezpieczeństwa powiedziało AFP, że w tych okolicznościach Egipt wzywa do wejścia w życie rozejmu od niedzieli o 20:30 (GMT). „Egipt wzywa wszystkie strony do wstrzymania ognia od niedzieli o 23:30 czasu lokalnego”. W Strefie Gazy, powiedział urzędnik, prosząc o nieujawnianie tożsamości.

21:22 : Rozmawialiśmy o tym wcześniej: zbrojny palestyński islamski dżihad ogłosił, że przyjął jako mediator układ rozejmowy z Izraelem, sporządzony przez Egipt. Wcześniej egipskie źródło podało, że Izrael również zasadniczo zgodził się na rozejm. Jednak w tym czasie nie podano warunków tego rozejmu ani daty jego wejścia w życie.

20:50 : W tej umowie rozejmowej Egipt, który działa jako mediator między Izraelem a Islamskim Dżihadem, zobowiązuje się do tego Pracować na rzecz uwolnienia dwóch więźniów„Ci dwaj więźniowie to Khaled Awawda i Bassem Al-Saadi. Aresztowanie tego ostatniego, przywódcy ruchu Islamskiego Dżihadu na okupowanych terytoriach palestyńskich, na okupowanym Zachodnim Brzegu, doprowadziło do wybuchu obecnej przemocy, według Agencji France-Presse”, powiedział AFP.

20:46 : Wcześniej dzisiaj egipski mediator potwierdził głosem nieznanego źródła bezpieczeństwa, że ​​uzyskał zgodę Izraela na rozejm z ruchem Islamskiego Dżihadu, ale powiedział, że czeka na odpowiedź palestyńskiej grupy zbrojnej. Następnie potwierdził potężny ruch islamskiego dżihadu, założony w palestyńskiej Gazie „Trwają negocjacje na najwyższym szczeblu w celu osiągnięcia rozejmu”..

20:41 : #Izrael to krok w kierunku ogłoszenia rozejmu po trzech dniach przemocy między armią izraelską a Islamskim Dżihadem w Strefie Gazy. „Niedługo temu znaleziono formułę ogłoszenia przez Egipt rozejmu, który obejmuje zobowiązanie Egiptu do pracy na rzecz uwolnienia dwóch więźniów” – dodał. Muhammad al-Hindi, szef politycznego skrzydła Islamskiego Ruchu Dżihadu, powiedział w oświadczeniu.

20:13 Rzućmy okiem na wiadomości wczesnym wieczorem:

• Pożary nadal trwają w Voreppe, w Isère, gdzie według prefektury ewakuowane są trzy małe wioski. W Bretanii, w Morbihan, pożar wznosił się również w niektórych miejscach w ciągu dnia.

Pomimo otrzymania informacji o możliwości zawarcia rozejmu, Ministerstwo Zdrowia palestyńskiego ruchu Hamas potwierdziło zabicie czwórki dzieci podczas nalotów izraelskich, zwiększając liczbę ofiar przemocy w ostatnich dniach do 41, według tego źródła. Raport zakwestionowany przez władze państwa hebrajskiego. Kontynuuj nasze życie.

• Zaangażowana jest Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Dziś rządziłam „coraz bardziej niepokojące” informacje z Zaporoże Centralne (Ukraina), aby następnego dnia rozpocząć strajki w pobliżu reaktora. Co martwi organizację międzynarodową? Co tak naprawdę wiemy o potencjalnych zagrożeniach nuklearnych? Jaka jest waga tej rośliny w konflikcie? my Odpowiedzmy na te pytania w tym artykule.

Météo France ostrzega przed nowym epizodem „potencjalnej” fali upałów w wielu regionach Francji w nadchodzących dniach. Oto czego można się spodziewać w przyszłym tygodniu we Francji.

19:19 : Ministerstwo Zdrowia ruchu Hamasu, władza w Gazie, ogłasza zabicie pięciu Palestyńczyków podczas nowych izraelskich nalotów na Strefę Gazy. W sumie 36 Palestyńczyków zostało zabitych od początku izraelskiej operacji wojskowej wymierzonej w palestyński islamski ruch dżihad w piątek W enklawie palestyńskiej, według tego samego źródła.

16:04 : Nieznane źródło w egipskich służbach bezpieczeństwa powiedziało, że Izrael zaakceptował rozejm oferowany przez Egipt w Strefie Gazy, gdzie państwo żydowskie od kilku dni przeprowadza naloty. Żadne oficjalne źródło nie potwierdziło jeszcze tej umowy.

14:14 : Jest druga po południu i zakurzona, mamy kawę i oceniamy wiadomości:

Władze poinformowały, że cztery statki załadowane zbożem opuściły ukraińskie porty Odessę i Czarnomorsk nad Morzem Czarnym. Mają na pokładzie „Około 170 000 ton towarów związanych z rolnictwem”.

• zabicie osoby w Kolizja pociągu z pojazdem Według strażaków na skrzyżowaniu Soi in Jen, w Laura. SNCF powiedział Franceinfo, że w pociągu nie było ofiar.

• Premier Izraela Yair Lapid Potwierdza kontynuację operacji wojskowych w Strefie Gazy „Tak długo, jak to konieczne”. Według Ministerstwa Zdrowia Gazy izraelskie strajki zabiły 31 osób w palestyńskiej enklawie. Państwo żydowskie odrzuca tę ocenę.

• pożar w pobliżu Voreppe w Isère, pogorszyła się w nocy Zagraża producentom, w których magazynowany jest gaz. Zmobilizowano około 120 strażaków.

12:13 : Czas południowy, oto poranne nagłówki:

• Premier Izraela Yair Lapid Potwierdza kontynuację operacji wojskowych w Strefie Gazy „Tak długo, jak to konieczne”. Według Ministerstwa Zdrowia Gazy izraelskie strajki zabiły 31 osób w palestyńskiej enklawie. Państwo żydowskie odrzuca tę ocenę.

Konsekwencje masowego pożaru składu ropy na Kubie Teraz jeden martwy i 121 rannych. Około 1900 osób zostało ewakuowanych z obszaru katastrofy, a 17 osób zaginęło.

• pożar w pobliżu Voreppe w Isère, pogorszyła się w nocy Zagraża producentom, w których magazynowany jest gaz. Zmobilizowano około 120 strażaków.

11:47 : premier Izraela Yair Lapid potwierdza kontynuację operacji wojskowych w Strefie Gazy „Tak długo, jak to konieczne”. Armia się szykuje „tydzień” Naloty na terytorium 2,3 mln ludzi.

10:08 Ze swojej strony armia izraelska twierdziła, że ​​aresztowała około czterdziestu członków ruchu Islamskiego Dżihadu podczas operacji na Zachodnim Brzegu. Twierdzi również, że ma „zneutralizować” Przywódcy organizacji zabili kilku bojowników w Strefie Gazy.

09:47 : Islamski Dżihad ogłosił dziś rano, że wystrzelił pociski w kierunku Jerozolimy. To pierwszy raz, kiedy rakiety zostały wystrzelone na to stare miasto od początku zbrojnej eskalacji, która kilka dni temu skłoniła Izrael do konfrontacji z uzbrojonymi frakcjami palestyńskimi.

10:10 : Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia mówi, że 29 Palestyńczyków, w tym sześcioro dzieci, Zginęli od piątku w izraelskich strajkach w Strefie Gazy. Władze izraelskie zaprzeczają tym szacunkom i twierdzą, że palestyńskie dzieci zostały zabite w wyniku nieudanego ataku rakietowego Islamskiego Dżihadu na Izrael.

09:14 Oto pierwszy punkt w niedzielnych porannych wiadomościach:

• Ministerstwo Zdrowia w Gazie ogłosiło, że liczba ofiar śmiertelnych w wyniku przemocy między Izraelem a Islamskim Dżihadem wzrosła do 29, w tym sześcioro dzieci. Władze izraelskie zaprzeczają tej ocenie. kontynuować nasze życie.

• 20 pożarów, które dotknęły wczoraj Morbihana, zostało opanowanych. Ogłoś prowincję departamentu. „Strażacy w Morbihan będą stopniowo zmniejszać swój sprzęt”.

• Według nowego raportu wydanego przez władze, ogromny pożar w magazynie ropy na Kubie spowodował śmierć jednej osoby. Około 121 osób zostało rannych, a 17 zaginęło.

• Z ukraińskich portów Czernomorska i Odessy wypływa dziś pięć statków towarowych, które kontynuują eksport zboża. Łącznie statki te przewożą do Turcji, Chin i Włoch ponad 161 000 ton kukurydzy i produktów spożywczych.

READ  Student z Bamiyan w środkowym Afganistanie