Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Inwestycji nie można utrzymać w dłuższej perspektywie”.

„Inwestycji nie można utrzymać w dłuższej perspektywie”.

Zdjęcie na okładce: Mark J. Terrill/AP

W świetle rosnącego rozprzestrzeniania się wirusa Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o przesunięciu kampanii szczepień przeciwko koronawirusowi o dwa tygodnie, do 2 października. Aby w pierwszej kolejności uwzględnić osoby najbardziej bezbronne, początkowo planowano je wdrożyć w tym samym czasie, co środki dotyczące grypy, od 17 października.

„Uważamy, że od zeszłego tygodnia wskaźnik infekcji wzrósł o około trzydzieści procent. Należy zachować szczególną ostrożność, ale wirus się rozprzestrzenia. Każdy z nas widzi przypadki wokół siebie.”Minister zdrowia Aurelien Rousseau uzasadnił to. „Nie oznacza to wszczęcia alarmu, ale w miarę rozprzestrzeniania się pandemii zwracamy uwagę na skuteczne szczepionki dla osób najbardziej bezbronnych”.Wyjaśnił, podkreślając również potrzebę kontynuowania gestów barierowych, takich jak mycie rąk i noszenie maski.

Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia od początku maja ubiegłego roku nie uważa już Covid-19 za globalne zagrożenie dla zdrowia, wirus nadal rozprzestrzenia się we wszystkich krajach i wciąż pojawiają się nowe szczepy.

Nowy szczep Covid-19, BA.2.86, który jest uważnie monitorowany przez Światową Organizację Zdrowia, został po raz pierwszy wykryty we Francji pod koniec sierpnia. Ten członek rodziny Omicron jest poddawany intensywnej analizie ze względu na: „największa liczba mutacji”Zrób to „Prawdopodobnie będzie się dalej rozwijać i łatwiej rozprzestrzeniać”.Według Komitetu ds. Monitorowania i Prognozowania Zagrożeń Zdrowotnych (COFAR).

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Moderna 15 września, która została zaktualizowana tak, aby była skierowana przeciwko bardzo powszechnemu podwariantowi wirusa koronaawirusa, który pojawi się w zimie, po zatwierdzeniu już zaktualizowanej wersji szczepionki firmy Pfizer.

Nasze artykuły do ​​przeczytania

READ  Od dawna wiemy, jak usunąć linie w parkach. Jednak Disney trzyma je z bardzo konkretnego powodu