Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chatbot Google może połączyć się z Twoją skrzynką pocztową

Chatbot Google może połączyć się z Twoją skrzynką pocztową

Nowe narzędzie umożliwia także wyodrębnianie danych z Dokumentów Google i Dysku Google, w tym dokumentów w formacie PDF.

Google ogłosił we wtorek, że Bard, jego chatbot generujący sztuczną inteligencję, może teraz łączyć się z innymi usługami firmy — skrzynką odbiorczą, YouTube, Mapami itp. — co stanowi kolejny krok w wyścigu ku popularyzacji tej technologii. „Na przykład, jeśli planujesz wycieczkę do Wielkiego Kanionu (Projekt z wieloma zakładkami)Możesz poprosić Barda o pobranie w Gmailu pasujących dla wszystkich dat, wyszukanie lotów i hoteli, sprawdzenie trasy na lotnisko w Mapach Google, a nawet obejrzenie filmów na YouTube o atrakcjach do zrobienia na miejscu – wszystko w tej samej rozmowie», wyjaśnia komunikat prasowy wydany przez amerykańską grupę.

Internetowy gigant od lat rozwija zaawansowane systemy AI, jednak zaskoczył go sukces ChatGPT (OpenAI) pod koniec 2022 roku i uruchomienie w lutym nowej wyszukiwarki Bing od Microsoftu. Możliwości generatywnej sztucznej inteligencji. W tym samym czasie Google uruchomiło Barda, chatbota zdolnego do tworzenia wszelkiego rodzaju tekstów (redakcji, artykułów, instrukcji, dialogów itp.) w oparciu o proste zapytanie w języku potocznym, np. ChatGPT.

Nowe narzędzie wprowadzone we wtorek nosi nazwę „Fajne rozszerzeniaJak podaje firma, może także wyodrębniać dane z Dokumentów Google i Dysku Google (pamięć), w tym dokumenty w formacie PDF. Powinno to również pomóc użytkownikom pozbyć się „Halucynacje„, gdy program nie ma odpowiedzi na zadane pytanie i wymyśla odpowiedź – bo działa dzięki modelowi językowemu: nie”Rozumie» Nie to, co znaczą te słowa.

nowy przycisk”Wyszukaj w google» («Wyszukaj w google„) pozwala porównać wyniki Barda z wynikami wyszukiwania Google na ten sam temat, zauważając wszelkie różnice. Duże firmy technologiczne, na czele z Microsoft i Google, szybko wdrażają generatywną funkcjonalność AI w swoim oprogramowaniu online (biuro, kod, wyszukiwanie, poczta e-mail, itp.), aby przekształcić go w swego rodzaju osobistego asystenta.

READ  Producent wykorzystuje swoją dominującą pozycję na składanych smartfonach

Jednocześnie muszą pokonać sprzeciw organów regulacyjnych, zwłaszcza europejskich, ponieważ najnowsza generacja sztucznej inteligencji budzi większe obawy niż poprzednia generacja pod względem poufności danych, ryzyka wykorzystania do szkodliwych celów (oszustwa, dezinformacja) lub usunięcie. Pracy. Na stronie internetowej Bard pojawia się okno wskazujące, że wiadomość „Akcesoria„Będzie miał dostęp wyłącznie do danych osobowych”.PrzepraszamJakiekolwiek wyodrębnienie treści osobistych z Dokumentów, Dysku lub Gmaila nie będzie wykorzystywane do kierowania reklam, szkoleń Bard ani zwiększania widoczności pracowników firmy.