Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Inskrypcje zostały dostrzeżone z Ziemi na obiekcie transneptunowym

Dzięki obserwacji gwiezdnych wróżb międzynarodowemu zespołowi astronomów udało się wykryć formy terenu na (307261) 2002 MS4, jeden z największych znanych obiektów na Neptunie.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Neptun, taka tajemnicza niebieska planeta
Jest niebieska jak ziemia, ale nie z powodu wody. Jest gigantyczny, tak daleko, że zainstalowano go przed pasem Kuipera, innym światem. Dowiedzmy się o Neptunie, który tylko raz odwiedził Voyage-2, w 1989 roku, o którym wiemy bardzo mało. Wiemy tylko, że w jego sercu może pada deszcz diamentów …

rozwiąż przestrzeń a obiekt transneptunowy, co oznacza, że ​​obiekt, którego orbita jest zasadniczo poza orbitą Neptuna, nie jest niełatwe bez wysyłania sonda w regionie. od prawie 4000 Znane rzeczy Jak dotąd w tym obszarze Układ Słoneczny, Właśnie system plutoniczny I (486958) Arrokoth I tak to zostało zbadane, Dzięki sondzie nowe Horyzonty. Pluton i . zdjęcia Sharon następnie ujawnił szczyty Dostęp 6 kilometrów Podczas gdy przetworzone obrazy Oberona, największe Księżyc Uranawzięty przez Podróżnik 2, Przedstawia górę o długości około 11 kilometrów.

Zdarza się jednak, że przechodzi przez Neptuna między nami a A gwiazda. Podczas takiego wydarzenia, nazywanego niewidzialnym, transneptunowym Ukryj się na kilka sekund Gwiazdka, która pozwala odsłonić cenne szczegóły na małym ciele (i ewentualnie na gwiazdki). ten niewidzialny W ten sposób astrocyty poczyniły znaczne postępy w wiedzy o właściwościach fizyczny i pierścionki z centaur I transneptunów.

Wielkie ciało poza planetami

(307261) 2002 MS4 jest obiektem transneptunowym, a dokładniej klasycznym obiektem Pas Kuipera (nazywany również ” kopiano ’), co oznacza, że ​​nie istnieje rezonans orbitalny z Neptunem. 2002 MS4 uważany za „gorący”, nie w sensie jego temperatury – jeszcze od Soleil, czy w -230°C ! – ale w sensie Poruszający, który jest orbitą względną tendencje (17,7 stopnia).

READ  Dlaczego największe planety krążą wokół największych gwiazd?

Średnica pomiarowa 800 km 2002 MS4 Jest jednym z dwudziestu większe ciało Znany bezpośrednio na orbicie wokół Słońca. To jest niesamowite Planeta krasnoludków Umiejętność, odkryta przez Chada Trujillo i Michaela Browna w 2002 roku, pozostaje do dziś większa istota Układ Słoneczny bez naukowej nazwy.

Gwiezdne chmury na ratunek

Jak na przykład niewidzialny, wrzesień 2019-2021, w tym duże firmy Transneptun 2002 MS4, w ramach projektu szczęśliwa gwiazda Od Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERBN). 116- Masud teleskopy W Europie, Afryce Północnej i Azji Zachodniej 8 sierpnia 2020 r.

ten Dane zebrane przez Flavię L. Rommel a jego współpracownicy ustalili, że SM w 2002 r.4 Jego średnica wynosi około 800 ± 24 km. NaPółkula północna Oczekiwane, istnieją wskazówki dotyczące napisy Około 20 kilometrów, a dokładniej górzyste i niskie. Według autorów, jeśli 2002 MS4 Składa się głównie z lodu o gęstości od 1,0 do 2,0 g/cm3, obiekt ten może podtrzymywać relief o długości około 7 km, ale jeśli gęstość lodu wzrasta w kierunku środka obiektu, MS4 2002 może wspierać rzeźbę wyższą. krzywa światło Wypas na dalekiej północy, uzyskany z Obserwatorium Varages we Francji, również pokazuje bezpośrednie wykrycie niewielkiej ulgi: gwiazdasPojawił się częściowo przed wschodem, prawdopodobnie z powodu lokalnej depresji lub góry.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?