Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co nowe badania mówią o jego skuteczności?

Podczas gdy we Francji niektórzy uczniowie nie będą musieli nosić maski w szkole od 4 października, dwa nowe amerykańskie badania okazują się skuteczne w walce z Covid. Ale wyniki należy traktować ostrożnie

Maska skończyła się w szkole… albo prawie. Obowiązkowa przez kilka miesięcy dla uczniów od 6 roku życia, a od poniedziałku 4 października może zniknąć z twarzy niektórych uczniów szkół podstawowych. Rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, że To zobowiązanie zostanie podniesione w działach Wskaźnik infekcji będzie mniejszy niż 50 przypadków na 100 000 mieszkańców przez co najmniej pięć dni.

Jest to środek, który rząd uzasadnia dobrem dzieci – „noszenie maski nie jest trywialne”, oświadczył Gabriel Attal – ale niepokoi niektórych badaczy. Ponieważ szczepienia są dostępne tylko od ponad 12 lat, obawiają się zwiększonego zanieczyszczenia w klasie. Ale czy noszenie maski jest naprawdę skuteczne u dzieci?

W piątek wieczorem Centers for Disease Control and Prevention opublikowało wyniki dwóch nowych badań w USA. Przekazany przez „Paryski”Te odkrycia wydają się wymagać noszenia masek, ale należy je traktować ostrożnie.

3,5-krotność ryzyka aglomeracji

Pierwsze badanie Przyjrzałem się sytuacji w tysiącu szkół w dwóch hrabstwach Arizony. Badacze podzielili placówki na trzy grupy: te, w których maska ​​została nałożona od początku roku szkolnego na uczniów i pracowników (łącznie 210), tych, którzy zdecydowali się na to później (309 szkół) oraz tych, którzy tego nie zrobili. (480 szkół).

Następnie przyjrzeli się liczbie epizodów epidemii, z co najmniej dwoma pozytywnymi przypadkami zidentyfikowanymi między 15 lipca a 31 sierpnia.

Werdykt: Według autorów ryzyko zbrylania się jest 3,5 razy wyższe w zakładach, w których maska ​​nie jest obowiązkowa w porównaniu do tych, w których nakazano jej noszenie od samego początku.

wyższa częstość występowania

drugie badanie, tym razem na poziomie powiatu, przyjrzano się wskaźnikowi zarażenia wśród nieletnich zgodnie z szkolnymi procedurami zdrowotnymi. Tym razem badanie to skoncentrowało się na 520 hrabstwach USA, w których zastosowano te same zasady.

READ  Borelioza: Oto 5 miejsc, w których możesz być narażony na ukąszenia kleszcza

Wynik: „Liczba pozytywnych przypadków wzrosła we wszystkich prowincjach, ale więcej w tych bez obowiązkowej maski (dodatkowo około 18 przypadków na 100 000 mieszkańców)”, podsumowuje „Le Parisien”.

Ograniczenia tych badań

Jeśli w przypadku amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom badania te wspierają obowiązkowe noszenie masek w szkołach w pomieszczeniach, mają one pewne ograniczenia.

W rzeczywistości, jeśli autorzy skorygowali swoje wyniki dla kilku zmiennych, samo założenie maski nie może wyjaśnić wznowienia epidemii i należy wziąć pod uwagę inne czynniki. Ponadto w drugim badaniu uwzględniono wszystkich nieletnich, a nie tylko dzieci w wieku szkolnym. Wreszcie w niektórych stanach badane próbki były małe.