Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ikea wprowadza prąd w Polsce, aby zmniejszyć emisję CO2

Ikea właśnie wystartowała planują zmniejszyć emisję CO2 PolskaPrzy współpracy Volvo jest producentem samochodów ciężarowych i rudzik przewoźnika. Elektryczne ciężarówki w niedalekiej przyszłości zapewnią przejazdy między Zbąszynkiem a Babimostem, dwoma tanimi zakładami produkcyjnymi polskiej firmy meblarskiej.

Samochody ciężarowe zarządzane przez Grupę Transporter Raben to pojazdy Volvo z kategorii Volvo FM Electric. Obejmuje to pierwszy pojazd W służbie od jesienii będzie ładowany zielonym prądem. „Projekt ciężarówki elektrycznej w fabrykach Zbąszynek i Babimost umożliwia testowanie ciężarówek elektrycznych na dużą skalę i badanie efektów tego rodzaju transportu w szerszej sieci”mówi Małgorzata Dobies-Turulska, manager Ikea Industrye w Zbąszynku.

Pierwsza część transportu

Ikea chce stać się neutralna dla klimatu do 2030 roku. Pierwszy obszar redukcji emisji dotyczy transportu łańcuchowego, Jego ślad węglowy powinien zostać zmniejszony do 70% %. Na całym świecie Ikea stawia teraz na elektryczne ciężarówki. W zeszłym roku grupa została uruchomiona W Austrii Program dostawy mebli na pokładzie wysyłający około trzydziestu pasażerów KwantronWymontowane i wyposażone w silniki elektryczne.

Pyta Volvo po swojej stronie Udział ciężarówek elektrycznych powinien zostać zwiększony do 50% % jego sprzedaż Do 2030 roku. Grupa ma teraz sześć modeli elektrycznych.
Ikea chce być neutralna dla klimatu za transport morski Do 2040

READ  Serbia i Polska w ostatniej czwórce Reutera