Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie. To są gwiazdy, które mogą pisać historię

Novak Djokovic, złoto Wielkiego Szlema na czele

Serbski zawodnik zbliża się do wyjątkowego roku 2021 i jest bezprecedensowy we współczesnym tenisie. Po wygraniu pierwszych trzech turniejów Wielkiego Szlema w tym roku, Djokovic poszedł w ślady Stevie Grafa, jedynego gracza, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, który zdobył złoto Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, zwycięstwo w mistrzostwach olimpijskich (1988 dla Niemiec). a także cztery główne ścieżki.

Dołączając do rywali Rafaela Nadala i Rogera Federera w bijących rekordy turniejach wielkoszlemowych (20), głodny „Nole” ma szansę spełnić szalone marzenie o wygraniu wszystkich głównych szlemów roku. Porzucając Hiszpana (zwycięzca 2008) i Szwajcara (patrz gdzie indziej), przy stole pustym od nominowanych, Serb ma w ręku swoje przeznaczenie, by zrobić kolejny krok w kierunku Galerii Sław Tenisa.

Simone Biles, bomba gimnastyczna

Wybuchła w Rio z czterema złotymi medalami i jednym brązowym. Pięć lat później amerykańska gwiazda siłowni Simone Biles wygrała igrzyska olimpijskie w Tokio, gdzie wyprzedziła swoich konkurentów. W wieku 24 lat i za swój drugi udział w igrzyskach, co jest rzadkością w tej dyscyplinie, Simone Biles może pobić rekord ustanowiony przez radziecką Larisę Latyninę – która wygrała w Tokio w 1964 roku – 9 tytułów olimpijskich.

Aby go pokonać, został wyzwany, ponieważ musiałby osiągnąć bezbłędny cel i zdobyć sześć złotych medali, o które chodzi, zwłaszcza na nierównych poprzeczkach, które nie są jego mocną stroną. Ale, stając się znaną i rozpoznawalną postacią w światowym sporcie, Simone Biles jest zdolna do wszystkiego.

Teddy Renner, król Judo

Za złoto i nie tylko: W krainie judo Teddy Reiner spróbuje zaprezentować się jako legenda z bardzo rzadkim trzecim tytułem olimpijskim na Igrzyskach w Tokio. Gwadelupa o niezwykłych wymiarach (2,03 m, około 140 kg) waży już dwa tytuły olimpijskie i dziesięć światowych koron, a w latach 2008-2020 straciła tylko trzy razy: doskonały obraz świętej bestii. A jeśli 30 lipca zakończy z nowym złotym medalem wagi ciężkiej na szyi, który zdobywa w Świątyni Judo, nikt nie będzie kwestionował jego statusu żywej legendy.

READ  Zamour lojalny wobec pawiana, Leticia w metrze, afgańskie sporty: lepiej się śmiej

Ponieważ od wprowadzenia judo na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 1964 roku tylko jednemu zawodnikowi udało się zdobyć trzy tytuły, Japończyk Tadahiro Nomura, zwycięzca w 1996, 2000 i 2004 roku w kategorii -60kg. Nawet on uważa 32-letniego Francuza za „króla judo”.

Megan Rapinoe, Prace terenowe.

Jej rekord wystarczy, aby wzbudzić zazdrość wielu piłkarzy. Dwukrotna Mistrzyni Świata (2015, 2019), Srebrna Medalistka w tych samych zawodach w 2011 roku, mistrzyni olimpijska w Londynie w 2012 roku, Złota Piłka w 2019 roku, amerykańska kapitan Megan Rapinoe, 36 lat, wygrała wszystko…

Lista jej zobowiązań i stanowisk jest długa i ważna. Megan Rapinoe broniła się, broniąc równego wynagrodzenia w piłce nożnej, dla mniejszości etnicznych, dla gejów, wychodząc.

W 2019 roku osiągnęła szczyt swojej kariery podczas Mistrzostw Świata we Francji. Z sześcioma golami denerwuje obronę przeciwnika i odgrywa ważną rolę w koronacji Amerykanów. Terroryzuje także instytucje swojego kraju, w tym przede wszystkim prezydenta Donalda Trumpa, którego uważa za zagorzałego przeciwnika i który stał się ikoną społeczną.

Mimo to Benoy pozostaje sportowcem zdeterminowanym, by zdobyć drugi tytuł olimpijski.

Armand Duplantis już na szczycie świata

Niezależnie od tego, czy są to pierwsze gry, czy nie, Armand Duplantis jest w Tokio, aby napisać swoją historię. Historia skoku o tyczce. Szwedzki Meteor, który trenuje w Stanach Zjednoczonych, wylądował na szczycie swojej specjalizacji w sierpniu 2018 roku, w wieku 18 lat, stając się najmłodszym mistrzem Europy we wszelkiego rodzaju zawodach, ostatecznie skacząc na 6,05 metra.

Daleki od bycia meteorem „Mondo” eksploduje na ekranie, a następnie na suficie do skoku o tyczce, stworzony przez Renauda Lavilleniego w 2014 roku (6,16 m): Armand Duplantis skacze 6,17 m 8 lutego 2020 roku w Polsce, a następnie ustanawia swój rekord świata w Szkocji tydzień Następnie skoczyła 6,18 m w swojej pierwszej próbie z zatrważającą łatwością. Narodził się król. Pozostaje do potwierdzenia w największych zawodach tego lata, gdzie Duplantis, pomimo swojego 21-letniego wieku, stanie się faworytem.

READ  Niebiescy zostali spoliczkowani przez Brazylię u bram finału