Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie / Tenis. Ugo Humbert rzuca wyzwanie Pablo Andujarowi w Tokio

Ugo Humbert zna swój plan olimpijski. Czternaste miejsce wpadło do pół stołu Daniela Miedwiediewa, jednego z faworytów turnieju z nieuniknionym Novakiem Djokoviciem, a czternaste miejsce rozpocznie swoją japońską przygodę od soboty wieczorem do niedzieli, w towarzystwie Pablo Andujara. 35-letni Hiszpan, który znalazł się na 65. miejscu w rankingu ATP, jest znaną postacią podczas tournée, doświadczonym praworęcznym graczem, który od początku sezonu jest mocnym graczem w tenisa. Na szorstkiej nawierzchni Tokio drużyna Musilan będzie korzystała z oczekiwań, ale pierwsza runda wcale nie jest trywialna, a dwójka graczy, jak na razie, nie ma radości w rywalizacji.

Jeśli wygra ostatni zwycięzca turnieju w Halle, awansuje do drugiej rundy również na wyciągnięcie ręki, gdzie lewy młodzik (23) będzie musiał negocjować ze zwycięzcą meczu pomiędzy Serbem Miomirem Kecmanoviciem (50. miejsce na świecie) do Polaka Kamela Majchrzaka (115). Wspinaczka będzie wtedy jeszcze bardziej brutalna: Ugo Humbertowi może następnie przeciwstawić się Stefanos Tsitsipas, ostatni finalista Roland Garros i rozstawiony z numerem 3 w tym turnieju olimpijskim. Tak więc droga do ćwierćfinału przyjmie występ Messina w XXL, nawet jeśli Grek stracił spokój po opuszczeniu Porte d’Auteuil.

Po ciężkiej walce z Nickiem Kyrgiosem na Wimbledonie Musilan awansował z pewnymi gwarancjami w kierunku Tokio. Jeśli utrzyma poziom tenisa i skupi się na trawie, Ugo Humbert nie będzie prezentem dla nikogo w Japonii.

READ  Rynek: Lewandowski brise le silence