Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hunov jest kandydatem do gry dla Polski

Adrian Hunu wyraził nadzieję, że w najbliższych miesiącach zostanie zaproszony do egzaminu z języka polskiego przez Paolo Susę. Państwowy napastnik Renesansu odwołał się do Polski, kraju swojej babci.

Po Ludo Obraniaku czy Damienie Bergwicku, Polska może wkrótce wrócić do innego zawodnika urodzonego we Francji z Adrianem Huno. Adrian Huno, urodzony w Evry na przedmieściach Paryża, jasno dał do zrozumienia w jednodniowym wywiadzie prasowym, że chce nosić polską koszulkę selekcji. Sporty.

“Chcę grać dla Polski. Zostałem oceniony jako kibic Juliana Stephena w Bretanii. Moja babcia była Polką. Dopóki żyła, chodziłem tam, bo miałem tam rodzinę. Mówiłem po polsku, ale niestety zmarła osiem lat temu ”.

Huno: „Najpierw sprawdź, czy trener widzi mnie w drużynie”

Adrian Huno, z pochodzenia polskiego, ma nadzieję na miejsce na egzaminie. Przed przystąpieniem do procesu uzyskiwania podwójnego obywatelstwa Rennais chciałby najpierw poznać status nowego trenera Paolo Sousy podczas ewentualnej rozmowy. Portugalczyk, który ukończył Bordeaux między marcem 2019 a sierpniem 2020, może być bardziej zaznajomiony z Lig 1 niż jego poprzednik Jersey Breseck.

– Rozmawiałem tylko z moim agentem. Trener poradził mi, żebym najpierw sprawdził, czy widzi mnie w drużynie – wyjaśnił 27-letni napastnik. W tym wywiadzie chciałbym podkreślić, że jestem zainteresowany grą dla Reprezentacja Polski. […] Oczywiście, jeśli Paulo Sousa jest mną zainteresowany, może się ze mną skontaktować, ponieważ chcę grać dla Polski. “

Huno grał dla Francji w U19

Trenowany w State Rennai, Adrian Huno zawsze mieszkał we Francji i tworzył z wieloma francuskimi zespołami wśród młodzieży, zwłaszcza z 15 występami w kadrze U19 i 12 innymi w U20. Ale aby przekonać Paulo Souzę do kontaktu przed Euro, Breton Striker musi najpierw odzyskać czas gry i zabłysnąć na boisku.

READ  Poland Tour - Albacin-Phoenix i Gosprom-Rusvello w edycji 2021

Od początku sezonu grał głównie w Ligue 1 z pięcioma występami (za cztery gole) w liniowcach Renes. Nie jestem pewien, czy to wystarczy, by zwyciężyć Arka Milika i Roberta Lewandowskiego, ale przynajmniej Polska została ostrzeżona: Adrian Huno jest dostępny.