Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hotele połknąć, aby zwalczyć rozprzestrzenianie się komara tygrysiego

Hotele połknąć, aby zwalczyć rozprzestrzenianie się komara tygrysiego

Komar tygrysi, obecny w Alzacji od 2014 r., Co roku przybiera na ziemi. Aby ograniczyć swój rozwój, St. Louis City utworzyło hotele dla jaskółki, owadożernego ptaka, który może zjadać 3000 komarów dziennie.

Komar tygrysi jest obecnie dobrze zadomowiony w Alzacji. Pytanie nie brzmi już, jak się go pozbyć, ale jak z tym żyć. A przede wszystkim, jak maksymalnie ograniczyć jej ekspansję geograficzną. Z roku na rok, od 2014 roku, owad zyskuje na popularności. W 2020 roku została odkryta po raz pierwszy O Mulhouse, W trzech gminach: Sausheim, Rixheim i Brunstatt. Aż do tego dnia był ograniczony głównie na północy, w Strasburgu i jego okolicach oraz na południu, w konglomeracie St. Louis.

Zauważalna progresja pod mikroskopem

W tym mieście w południowej Alzacji uważnie obserwuj ewolucję komara tygrysiego Zielona Brygada Haut-Rhin. Od 2017 roku, kiedy po raz pierwszy został umieszczony w pobliżu autostrady, komar nieustannie atakuje nowe dzielnice. Jej obszar istnienia rozciąga się dziś do sąsiedniego miasta Huningue. Dostępne środki brygady przeciwko rozmnażaniu się tego małego miejskiego owada o silnej irytującej sile są ograniczone, ale nie są zbyteczne. „Staramy się zapobiegać komarom poprzez terapię przeciw larwom lub instalując pułapki na dorosłe komary, aby je złapać.Jak wyjaśnia Philip Bindler, urzędnik zajmujący się zwalczaniem komarów w Zielonej Dzielnicy, latem każdego roku prowadzone są kampanie uświadamiające, w których mieszkańcy zachęcają ich do niepozostawiania pojemników leżących w ogrodzie lub na balkonie. Tygrys komarów jest zadowolony z niewielkiej ilości wody składać jaja, potencjalnie trzysta jaj w jej krótkim życiu.

Komar tygrysi jest pięć razy mniejszy niż jego zwykły kuzyn: mierzy mniej niż 2 mm. Jego ciało pokryte jest czarno-białymi paskami.

© Nicholas Henon

Naturalny środek owadobójczy

W obliczu tej obserwacji nie pozostajemy bezczynni w St. Louis. Jest jeszcze coś do zrobienia. A zbawienie, każdy krewny, pochodzi z nieba. Philip Knebele, zastępca burmistrza odpowiedzialny za środowisko, wezwał nabożeństwo. Ptaki, a nie gliny ubiegłego wieku. dlaczego ? Dlatego „To owady, które zjadają średnio 3000 owadów dziennie ”.. Korzyści są dwojakie: walka z komarem tygrysim naturalnymi środkami i naprawa grupy jaskółek w mieście, która jest jednym z chronionych gatunków, które z radością spotykamy każdego lata na naszych szerokościach geograficznych.

Zastępca burmistrza Saint Louis, Philip Knebele, u stóp niedawno wybudowanego hotelu jaskółczego.

Zastępca burmistrza Saint Louis, Philip Knebele, u stóp niedawno wybudowanego hotelu jaskółczego.

© Vincent Lemiesle, France TV

Stały dom jaskółki

Aby przyciągnąć i zatrzymać te ptaki na stałe, miasto stworzyło jaskółcze hotele. „Jest produkowany przez nasz miejski ośrodek techniczny na podstawie planów dostarczonych przez LPO (Stowarzyszenie Ochrony Ptaków) „, zapewnia Philip Knebele. Struktury te mogą pomieścić do sześćdziesięciu gniazd”,Prawdziwe 4-gwiazdkowe hotele dla jaskółek”.

READ  Eksperci są zafascynowani powietrzem w probówkach NASA na Marsie! co się dzieje ?

Świadomość młodzieży

Trzy hotele jaskółki zostały lub są w trakcie budowy tej wiosny. Dzięki tym, które zostały już zainstalowane w poprzednich latach, miasto ma teraz sześć na swoim terytorium ”Tworzą linię, jak wysokie ogrodzenie przed komarami„, Definiuje wybieranego urzędnika. Aby proces był zrozumiały, ma on działać na rzecz dobra wszystkich, gmina chciała zaangażować mieszkańców, a zwłaszcza młodzież:”Tutaj jest szkoła, która dogląda gniazd, a gdzie indziej jest szkoła wyższa, która jest szkołą średnią trochę dalej”.

Hotel Swallow powstaje na terenie Schickelé College.

Hotel Swallow powstaje na terenie Schickelé College.

© Vincent Lemiesle, France TV

A dla tych, którzy chcą zainstalować jaskółcze gniazda w swoich domach, jest to możliwe. Wystarczy skontaktować się z Departamentem Ochrony Środowiska St. Louis.