Holandia: W ostatnich minutach Pomarańczowi wymykają się z polskiej pułapki, podsumowanie meczu

Po porażce 1:0 po golu Polski strzelonym przez Buksę, Holandia była w stanie wyprzedzić Polską, dołączając do wyścigu dzięki Cody’emu Jaakpo i Foote Vigorstowi. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Orange zajmuje pierwsze miejsce w grupie D i czeka na jutrzejszy mecz Blues.

17:20 – Podsumowanie meczu

Atak obronny lub prawie! W pierwszym meczu grupy D Holandia i jej atakująca flota Jacobo, Depay i Simons potrzebowała trochę czasu, aby coś zmienić. Naprzeciwko dzielnym Polakom, pozbawionym gwiazdy Roberta Lewandowskiego, stwarzali zagrożenie dla klatki przeciwnika, zanim po kwadransie gry zmarzli po rzucie rożnym, Buksa przeciął bliski słupek i odbił piłkę od głowy do otwórz wynik (1-0, 16). Niecały kwadrans później Cody Jacobo nie potrzebował dużo więcej czasu, aby rozpalić rewolucję. Napastnik próbuje szczęścia z odległości 25 metrów i wykorzystuje jego odbicie, by oszukać Szczęsnego i wyrównać (1-1, 30. minuta).

Kiedy wracasz z szatni, scenariusz jest taki sam, jeśli chodzi o atak i obronę. Jeśli Polacy mieli niewiele szans, Verbruggen mimo straconego gola był imperialny. Na ostatnie dziesięć minut gry Ronald Koeman wprowadził do gry Wouta Weghorsta, a napastnik podkręcił odbity strzał lewą nogą i oszukał polskiego bramkarza, aby przekazał zwycięstwo reprezentacji. Dzięki temu sukcesowi drużyna Orange zajmuje pierwsze miejsce w grupie czwartej, czekając na drugi mecz w grupie pomiędzy Francją a Austrią.

17:15 – Oczy wpatrzone w bluesa

Po pierwszym meczu w grupie D w niedzielę przyszedł czas na drugi mecz w poniedziałkowy wieczór, w którym o 21:00 Holandia i Polska zmierzą się z Austrią i Francją.

17:10 – Następne spotkanie w piątek

W piątek 21 czerwca drużyna Orange będzie mogła zrobić duży krok w kierunku zakwalifikowania się do 1/8 finału, jeśli pokona drużynę francuską. Po polskiej stronie Robert Lewandowski i spółka będą musieli wrócić na właściwe tory w kluczowym meczu z Austrią.

17:05 – Najsilniejszy w historii

Wchodząc na boisko w 81. minucie, dwie minuty później Wout Weghorst zauważył faul. Napastnik stał się drugim holenderskim zawodnikiem, który w trzech kolejnych meczach strzelił gola z ławki rezerwowych w każdym meczu, po Janie Venegorze z drużyny Hesselink w sezonie 2007/08.

17:00 – Klasyfikacja grupy D

W oczekiwaniu na jutrzejszy mecz reprezentacji Francji, Holandia po dzisiejszym popołudniowym zwycięstwie nad Polską zajmuje pierwsze miejsce w grupie D:

1. Holandia: 3 punkty (+1)
  2. Francja: 0 punktów
  3. Austria: 0 punktów
  4. Polska: 0 punktów (-1)

16:53 – Holandia wygrywa! (1-2)

Po stracie gola po pierwszym kwadransie meczu Holandia pokonała Polską dzięki Cody’emu Jacobo i Foote’owi Weghorstowi, wygrywając 2:1. Zespół Orange zajmuje pierwsze miejsce w grupie D i czeka na jutrzejszy mecz Blues z Austrią.

16:52 – Verbogen w dwóch etapach

Pod koniec dogrywki Naliwski próbował szczęścia z odległości dwudziestu pięciu metrów, ale Verbruggen w dwóch etapach chwycił za skórę.

16:48 – Pięć minut doliczonego czasu gry

W tym meczu będzie pięć minut dogrywki.

16:47 – Drogi Verbogen

Cóż za nowa oferta od Verbogen! Dośrodkowanie Zalewskiego zostaje odebrane przez Świderskiego i ten trafia, ale prawa ręka holenderskiego bramkarza ratuje jego zespół.

16:46 – Ostatnie zmiany

W Polsce Bereziński zastępuje Salamona. Po stronie holenderskiej Van de Ven zastępuje zmęczonego Ake.

16:40 – Wejście oszczędnościowe! (1-2)

Przy swojej pierwszej możliwej do wykorzystania piłce od czasu wejścia do gry Wout Weghorst znalazł faulowaną i ukrzyżowaną Polską. Nathan Ake infiltruje obóz rywali i szuka Wijnalduma. Jego podanie ostatecznie zablokował Bednarek. Piłka dociera do stóp kolejnego zawodnika, który lewą nogą przejmuje grę i zdobywa pierwszego gola. Po pobiciu Chesney nie był w stanie nic zrobić.

16:38 – Nowe zmiany

Na początku ostatnich dziesięciu minut gry Memphis Depay i Cody Jacobo zostali zastąpieni przez Frimponga i Wighorsta.

16:37 – Buxa jest wyczerpana

W walce z Denzelem Dumfriesem Buxa wygrywa pojedynek i wślizguje się na piłkę. Polski napastnik dał dziś z siebie wszystko.

16:35 – Zełenski ustępuje ze stanowiska

Kapitan reprezentacji Polski Pod nieobecność Lewandowskiego dzisiaj Piotr Zieliński ustępuje Piotrowskiemu w bardziej defensywnej formie.

16:33 – Verbogen uspokaja

W wieku 21 lat Verbruggen ustabilizował swoją obronę po głębokim dośrodkowaniu Modera.

16:30 – De Vrij jest na górze

Po rzucie rożnym Depaya Stefan de Vrij wyprzedza Salamona i rusza do przodu. Jego powrót do zdrowia w klatce Chesneya jest utrudniony.

16:28 – Zalewski przyjmuje rzut rożny

Prawym skrzydłem Malen prowokuje Zalewskiego i podaje dośrodkowanie, ale zostaje zablokowane na rzut rożny.

16:27 – Cesarski Chesney!

Cóż za interwencja Chesneya! Po połączeniu z Malenem i Depayem Dumfries pojawia się przed bramkarzem po jego prawej stronie i próbuje wykonać podanie. Polski bramkarz opiera prawą nogę i odpiera niebezpieczeństwo.

16:26 – Depay obwinia się

Schouten został znaleziony samotnie na terenie Polski przez Reijndersa. Pomocnik serwuje Depayowi, który traci kontrolę i traci piłkę.

16:21 – Dumfries jest niejasny

Po lewej stronie Jackpo pokonuje Frankowskiego i służy Malinowi, który znajduje Dumfriesa. Po przejęciu kontroli uderza w prawą stronę, ale jest zbyt krzyżowy.

16:19 – Simmons wychodzi

Zmiana w drużynie Double Dutch – Malin i Wijnaldum zastępują Xaviego Simonsa i Joeya Firmana.

16:16 – Verbogen ratuje swój lud!

Z lewej strony Zalewski posłał dośrodkowanie w dalszy słupek dla Kiwira. Oszukuje obrońcę i zostaje trafiony. Pomimo odbicia Verbruggen obronił.

16:14 – Dumfries ukarany

Po tym jak piłka wzniosła się po lewej stronie, Zalewski otrzymał faul po zamieszaniu ze strony Dumfriesa.

16:12 – Podwójna zmiana

Po wejściu Modera polski trener dokonał dwóch nowych zmian: Świderski i Ślez zastąpili Urbanskiego i Romanczuka.

16:11 – Simons popełnia błąd!

Ekspresowy kontratak Holandii! Gakpo zostaje sam wrzucony w otchłań, twarzą w twarz z Salamonem. W końcu posyła Xaviego Simonsa na prawą stronę, ale jego podanie jest bardzo słabe. Holender nr 7 uderza prosto, ale nie trafia w cel.