Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpański wymiar sprawiedliwości kończy godzinę policyjną w Barcelonie

Po poprawie sytuacji zdrowotnej w regionie sądy uznały, że nie jest już konieczne utrzymywanie w Barcelonie godziny policyjnej.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Sąd Najwyższy Katalonii (TSJC) W czwartek 19 sierpnia postanowiłem znieść godzinę policyjną w Barcelonie (Hiszpania) i innych gminach. inustanowiony w zeszłym miesiącu Przez rząd kataloński, aby powstrzymać nową falę Covid-19, więc godzina policyjna kończy się w czwartek wieczorem.

Sędziowie uznali, że wnioskowane przedłużenie godziny policyjnej nie było „nieuzasadnione zarówno ze względów zdrowotnych, jak i ze względów bezpieczeństwa lub porządku publicznego”. Postanowiono więc zachować go tylko w 19 gminach, zamiast 148 wymaganych przez władze regionalne. Wciąż jednak obowiązuje zakaz prywatnych spotkań powyżej 10 osób. „W całej Katalonii”, określa sąd.

ten Odrestaurowany w połowie lipca Aby poradzić sobie z piątą falą Covid-19, która jest uważana za bardzo zjadliwą w regionie Katalonii. Dowodem na to było w czerwcu rozpowszechnienie się zachorowań wśród młodzieży i młodzieży poniżej 30 roku życia, zwłaszcza ze względu na obchody zakończenia roku szkolnego i uniwersyteckiego, gdzie praktycznie nie było noszenia masek.

Ale podobnie jak reszta Hiszpanii, Katalonia odnotowała w ostatnich tygodniach gwałtowny spadek liczby nowych przypadków, do tego stopnia, że ​​wskaźnik infekcji spadł do 328 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu 14 dni w środę, czyli poniżej średniej krajowej. , który stoi na poziomie. 378, według hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia.

Tym samym ta decyzja sądu jest przede wszystkim konsekwencją poprawy sytuacji zdrowotnej w Katalonii, a zwłaszcza w Barcelonie, gdzie wskaźnik zakażeń w stolicy Katalonii spadł do 261 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni, według danych Ministerstwa Zdrowia Generalitat, katalońskiego rządu regionalnego.

READ  Historyczne zwycięstwo konserwatystów w wyborach posła Hartlepool