Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpania: Czy wirus Zachodniego Nilu pojawi się ponownie tego lata? Katalonia pod obserwacją…

Eksperci wzywają do podjęcia poważnych środków ostrożności przeciwko temu potencjalnie śmiertelnemu wirusowi.

w ostatnich dniach wysokie temperatury Odnieś się do szczególnie dużej ilości komar tego lata. Ale poza powstałym dyskomfortem, jest to transmisja wirus Zachodniego Nilu Martwi to ekspertów.

Przeczytaj także:
Katalonia – przypadek zakażenia wirusem Nilu u konia

Ten wirus jest przenoszony przez komar Może wpływać na człowieka z neurologicznego punktu widzenia, a nawet prowadzić do jego śmierci. Szczególnie obecny w Hiszpaniamoże być cały czas aktywny Basen śródziemnomorski.

L’estiu passat a Catalunya es van detektor komarów w lutym w Zachodnim Nilu w Riudoms i un cavall positiu al Montsia. Aquest any, ja s’ha activat el protocol de vigilància a l’Alt Camp, el Baix Camp I el Segrià https://t.co/T7hEJ2k0bM

– 324.kot (@324kot) 3 czerwca 2022

Katalonia w pogotowiu

Po śmierci kobiety powiązanej z wirusem Nilu zeszłego lata Hiszpania zachowuje czujność. The Katalonia wybrałem do wdrożenia protokół monitorowania.

W ubiegłym roku kilka komarów zostało zidentyfikowanych jako Pozytywny wynik wirusa Zachodniego Niluco wskazuje, że może być wiele osób zanieczyszczony tego lata.

Objawy wirusa Zachodniego Nilu

W większości przypadków infekcja wirus Zachodniego Nilu Tak jak letnia grypa : Gorączka, bóle ciała, migreny… ale eksperci prawie to udowodnili 1% W niektórych przypadkach wirus może powodować nie żyje do pacjenta.

A co z Francją?

Jeśli we Francji, władze zdrowotne Nie podejmuj tych samych środków ostrożności, nie oznacza to, że wirus nie jest obecny.

Kataloński badacz wyjaśnił, że plik wirus przenoszony między Włochami, Francja i Hiszpanii.”

Przeczytaj także:
Hiszpania – Wirus Nilu zabija pierwszą ofiarę w tym roku

Dlatego eksperci doradzają ludziom Chronić Maksymalna liczba komarów, o Pościg lub przykryć ubrania.