Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Netcost-Security nadaje o 9:30 w sobotę (4) drugi Brazylijczyk, który poleciał w kosmos

a cyfrowy wygląd Nadawanie od 9:30 (czasu brazylijskiego) w sobotę (4) to drugi w historii lot Brazylii w kosmos. To Victor Correa Hispanha, inżynier produkcji lądowej z Minas Gerais, który zdobył swoje miejsce na statku kosmicznym New Shepard dzięki loterii zorganizowanej przez Crypto Space Agency (CSA), po zdobyciu trzech NFT (non-fungible tokens) na platformie . . .

Będzie to piąty załogowy lot Blue Origin, a misja znana jako NS-21 – która będzie 21. lotem New Shepard w sumie firmy – jest zaplanowana na 10:00 rano (GMT) od startu. Pierwsza lokalizacja, Van Horn, Zachodni Teksas.

Obejrzyj go na poniższym kanale Netcost-Security na YouTube:

Problem techniczny opóźnionego wydania

Pierwotnie piąty załogowy lot Blue Origin zaplanowano na 20 maja. Victor i jego żona, Marcela Deniz Hispania, wyjechali do Stanów Zjednoczonych 15 dnia i zamieszkali w Vila dos Astronautas, znajdującym się w zakładzie firmy w El Paso, około 120 mil (195 km) od miejsca startu.

W przyczepie kempingowej, w której przebywał, Brazylijczyk został powitany wieloma „prezentami” od Blue Origin, takimi jak osobista torba, kilka T-shirtów i czekoladki.

Victor otrzymał prezenty od Blue Origin po przybyciu do gospody. Zdjęcie: Victor Hispanha – Instagram

Następnego dnia spotkał się z resztą załogi. „Bardzo mi się podobało poznawanie każdego z nich i od pierwszego kontaktu bardzo dobrze się dogadywaliśmy” – napisał Brazylijczyk na Instagramie.

Szkolenie miało rozpocząć się w godzinach 17-18, ale zostało przełożone, gdy firma wykryła problem techniczny ze statkiem kosmicznym i zdecydowała się opóźnić start.

„Podczas naszych ostatnich kontroli pojazdów zauważyliśmy, że jeden z systemów wsparcia New Shepard nie spełnił naszych oczekiwań w zakresie wydajności. Z wielkiej ostrożności opóźnimy premierę NS-21 pierwotnie zaplanowaną na piątek. Czekajcie na kolejne aktualizacje, ” przeczytaj oświadczenie Blue Origin na Twitterze, również zamieszczone na stronie internetowej firmy.

Trzy dni później Victor ujawnił, że polecono mu wrócić do Brazylii i czekać na kolejny telefon, który miał miejsce dziesięć dni później w ostatni poniedziałek (31), kiedy Blue Origin ogłosił nową datę lotu.

W czwartek (2) Brazylijczyk opublikował na swojej stronie na Instagramie film pokazujący, jak zaczął trenować, pokazując odznakę, którą otrzymał od firmy i zapewniając udogodnienia swoim obserwatorom.

W opowiadaniach Victor opowiadał, jak minął pierwszy dzień treningu. „Dzisiaj przeprowadziliśmy symulacje w kapsule, testy bezpieczeństwa i poznaliśmy więcej terminów technicznych. Jestem bardzo podekscytowany. Kapsuła w środku jest niesamowita, siedzenie wygodne, wszystko bez zarzutu. Przygotowania trwają w piątek (3) w przeddzień długiego – oczekiwany lot.

Dowiedz się wszystkiego o piątej podróży nawyków Blue Origin
Victor Hispanha próbuje zająć miejsce w kapsule New Shepherd. Zdjęcie: Niebieskie pochodzenie

Tradycja każdej misji kosmicznej, czy to turystycznej, czy naukowej, pozwala członkom załogi wybrać wybrane przez siebie przedmioty osobiste podczas lotu. Ta praktyka sięga początków misji kosmicznych, kiedy astronauci programu Mercury zaczęli zabierać ze sobą na loty małe obiekty.

Victor wciąż nie mówi o tym, jakie rzeczy zabierze w kosmos, ale podkreślił jedną z nich: brazylijską flagę. „Biorę rzeczy, które mają dla mnie sens, i te, które zostały zasugerowane”.

Po przełożeniu lotu Blue Origin Victor Hispanha powraca
Jednym z przedmiotów, które inżynier produkcji lądowej zabierze w kosmos, jest flaga Brazylii. Zdjęcie: Niebieskie pochodzenie

Czy widziałeś nasze nowe filmy na? youtube? Subskrybuj nasz kanał!

READ  Star Rain: Jak oglądasz noc Orionids od czwartku do piątku?