Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ospa małp: 51 potwierdzonych przypadków ospy małp we Francji, w tym sześć w Oksytanii

We Francji potwierdzono 51 przypadków małpiej ospy. Ponad połowa została zidentyfikowana w Ile-de-France.

Ospa małp jest powszechna we Francji. Nowy raport wydany przez władze ds. zdrowia w piątek doniósł o 51 potwierdzonych przypadkach wirusa ospy małp we Francji. Wskaż to, co wiemy.

Gwałtowny wzrost liczby spraw w kraju

Zidentyfikowano pięćdziesiąt jeden „potwierdzonych” przypadków małpiej ospy, zgodnie z danymi władz ds. zdrowia zgłoszonymi przez AFP w piątek, 3 czerwca.

Szczegółowo zgłoszono 37 przypadków w Ile-de-France, Sześć w Oksytanii, cztery w Auvergne-Rhone-Alpes, dwa w Normandii, jeden w Hauts-de-France i jeden w Centre-Val-de-Loire. Nowy zaktualizowany raport zostanie opublikowany we wtorek 7 czerwca 2022 r.

Według francuskiego zdrowia publicznego, z 45 przypadków wykrytych w czwartek, 2 czerwca 2022 r., 43 były objęte dochodzeniem.

Wszystkie przypadki dotyczą mężczyzn w wieku od 22 do 63 lat. Dwóch ma obniżoną odporność, z których jeden był hospitalizowany, ale już nie; Nikt nie umarłpowiedział francuski urząd ds. zdrowia publicznego. Wśród wszystkich zidentyfikowanych przypadków,22 osoby wyjechały za granicę, zanim zaczęły się ich objawyw tym niektóre w kilku różnych krajach.

Minister zdrowia Brigitte Bourguignon wskazała w zeszłym tygodniu, że władze nie spodziewają się „wybuchu” choroby i że kraj ma wystarczające zapasy szczepionek dla osób z przypadkami kontaktu.

W obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków małpiej ospy, Najwyższy Urząd Zdrowia zalecił 24 maja 2022 r. szczepienie dorosłych, w tym pracowników służby zdrowia, którzy mieli ryzykowny kontakt z osobą zakażoną.

READ  Agencja Leków zakazuje produktów przeciw otyłości do wstrzykiwań i produktów online