Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hubble zdradza sekret ich kolorów

Carl Sagan A Andre Braich Niestety nie jesteś już z nami, aby komentować dokonane odkrycia gigantyczne planety Układu Słonecznego, ale ich koledzy nadal badają te światy. Jeśli gazy Jowisz A Saturn Jesteśmy teraz lepiej znani po misjach Juno Zamarznięta Cassini – odkryta przez Herschela (Uran) i Le Verrier (Neptun) – wciąż kryje wiele tajemnic.

Sonda Voyager 2 zbliżyła się tylko do Urana i Neptuna, a w przypadku tego ostatniego odkryła A meteorologia Bardziej aktywny niż oczekiwano na tak odległej planecie Słońce (Dlatego odbieranie znacznie mniej dźwięku energia z Saturna), który tym razem ma czarną plamę, co wskazuje na masową obecność Burza Planety antycyklonowe.

Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA uchwycił poklatkowe obrazy dużej ciemnej burzy na ubywającej planecie Neptun. Najnowszy program Hubble’a nazywa się Dziedzictwo atmosfery planet zewnętrznych, lub OPAL, coroczne globalne mapy naszych gazowych olbrzymów, umożliwiające planetologom obserwowanie zmian w formacjach, takich jak ciemne burze na Neptunie. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Powinno pojawić się tłumaczenie na język angielski. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie kliknij „Napisy”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „Francuski”. © NASA Goddard Space Flight Center, Katrina Jackson

planetolodzy Tak więc od lat 80. byli zadowoleni z kontynuowania badań Urana i Neptuna za pomocą teleskopów na Ziemi lub z Hubble’em w orbitowanie. Widzimy nowe wyjaśnienie tego w artykule na Journal of Geophysical Research: Planetyale także w bezpłatnym dostępie na arXivPrezentacja pracy międzynarodowego zespołu kierowanego przez Patrick IrwinPan fizyczny Planety na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Niniejsza praca opiera się na analizach danych archiwalnych obejmujących kilka lat, po raz pierwszy zebranych za pomocą Hubble’a, uzyskanych za pomocą systemu obrazowania spektroskopowego (STIS) i obejmujących odultrafioletowy Podczerwień, a także wiele zdjęć zrobionych przez Hubble’a Urana i Neptuna z mitycznym 3. kamera szerokokątna (WFC3). Dane zbierane za pomocą teleskopu Północne Bliźnięta iPrzystawka do teleskopu na podczerwień (IRTF) z NASA To również udowodniło swoją wartość.

READ  Virgin Galactic otwiera własną kasę biletową, aby udać się w kosmos dla ogółu społeczeństwa

Obserwacje te wzmocniły naukowe modele transportu radioaktywnego w atmosfera Z dwóch olbrzymów (i samych tych dwóch atmosfer) składał się głównie z lodu, który teraz pozwala Astronomowie Lepiej zrozum, dlaczego z szerokie rzesze Bardzo podobne promienie, podobne tekstury i struktury, Uran i Neptun wciąż mają różne kolory.

Warstwy mgły aerozolowej i różne atmosfery turbulentne

Początkowo planetolodzy chcieli jedynie opracować model, który pomógłby zrozumieć Chmury i mgła W atmosferze lodowych gigantów. Ale, jak Mike Wong, astronom z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i członek zespołu odpowiedzialnego za odkrycie kolorów Urana i Neptuna, nakreślił w komunikacie prasowym: Wyjaśnienie różnicy kolorów między Uranem a Neptunem było nieoczekiwanym bonusem! ”.

Erwin wyjaśnia, że Jest to pierwszy model uwzględniający informacje zwrotne światło słoneczna odbita długości fal Ultrafiolet do bliskiej podczerwieni. Był także pierwszym, który wyjaśnił widoczną różnicę kolorów między Uranem a Neptunem. ”.

Jak pokazano bardziej szczegółowo na poniższych wykresach, nowy model naukowców obejmuje trzy warstwy mgły aerozolowej (pamiętaj, że aerosol Jest to zawiesina kropelek lub drobnych cząstek w Gazna przykład w postaci dymu lub mgła) na różnych wysokościach w atmosferze każdej planety. The Klasa średnia Cząsteczki mgły powyżej poziomu Stężenie Metan okazuje się być gęstszy na Uranie niż na Neptunie i wpływa to na widoczny kolor dwóch planet.

Podobnie jak w przypadku wyjaśnienia niebieskiego koloru nieba i białego koloru chmur na Ziemi, planetolodzy uwzględnili w swoich modelach Rayleigh i Mie . Efekty rozpraszania światłana imię Fizycy Wyjaśnił te wpływy ponad sto lat temu.

Prądy odrzutowe wpływają tylko na Neptuna i Urana na powierzchni

Artykuł z Laurent Sacco Opublikowano 23.05.2013

The strumienie odrzutowe Według grupy planetologów Neptun i Uran będą ograniczone do swojej powierzchni. Do takiego wniosku doszli badacze, badając pole grawitacyjne generowane przez te dwie osoby w sposób pośredni gazowe olbrzymy. Metoda, którą zastosowali, powinna mieć zastosowanie do Jowisza w ciągu kilku lat.

READ  Ziemia może mieć pierścienie jak Saturn, ale składa się ze śmieci

Podbój kosmosu umożliwił narodziny porównawczej planetologii, w której do próby zrozumienia używa się testowanych na Ziemi instrumentów geofizyki wewnętrznej i zewnętrznej geologia i klimatologia z innych planet Układ Słoneczny. W ten sposób można dowiedzieć się więcej o samej naszej planecie.

Nie możesz się zmienić Masa Ziemilub jego składu lub temperatury, jak w laboratorium, aby lepiej zrozumieć układ fizyczny. Ale’Wszechświat Jest odpowiedzialny za przeprowadzenie tych eksperymentów z rozmaitością gwiazdy dla układu słonecznego. W ten sposób możemy zmieniać modele klimat na ziemi w Mars A Wenusaby sprawdzić, czy umożliwiają one, poprzez symulacje, przewidywanie prognoz meteorologicznych planet.

Badacze lubią Yohay Caspi, Wydział Nauk o Środowisku The Instytut Nauki Weizmanna (Izrael) próbuje również zrozumieć klimat gazowych gigantów, takich jak Jowisz i Saturn. Geofizyk właśnie udostępnił post w charakter temperamentuktóry jest artykułem zawierającym nową ocenę grubości warstw, w których strumienie odrzutowe (gdzie strumienie odrzutowew języku angielskim) na Neptunie i Uran.

Wiatry wiejące z prędkością 1000 km/h na Neptunie i Uranie

Od notatek o misji Podróżnik 2wiemy, że te wiatry Gwałtowne planety istnieją na powierzchni planet, a nawet eksplodują tam w Prędkość powyżej 1000 km/h. rodzaje Tornada Tam też występują te większe niż Ziemia.

Była to również niespodzianka dla astrofizycyktóry nie spodziewał się dużej aktywności na lodowych planetach o niskiej energii światła Słońce, ponieważ znajdują się w odległości nawet kilku miliardów kilometrów od niej. Chociaż Planeta Uran Ma silnie nachyloną oś obrotu, dzięki czemu jest równoległa do płaszczyzny orbity planety, a jeden z jej biegunów jest w przybliżeniu przeciwny do Słońca w zimawidzimy, że zjawisko atmosferyczne na Uranie i Neptun bardzo podobna.

Rozszyfrować, co się dzieje w atmosfera Spośród tych gigantów konieczne jest określenie modeli ich wewnętrznej struktury. Przy ich budowie możemy wykorzystać prawa fizyki, ale konieczne jest ograniczenie ich do obserwacji i pomiarów. Na przykład możliwe jest użycie pliku pole magnetyczne gdzie jest pole grawitacyjne planety do tego. Tak wyglądają pomiary powaga zadania grill Przekazał nam informacje o wnętrzu Księżyc.

READ  Szczepienie przed i po Covid-19

Sposób na eksplorację Jowisza i planet zewnętrznych

Wykazano jednak, że pole grawitacyjne wpływa na właściwości przepływu płynu na obracającej się planecie. Na Ziemi jest to fakt dobrze znany zewnętrznym geofizykom. Więc prędkość pola Wiatry wydają się owijać wokół obszarów niskiego i wysokiego ciśnienia. Szacując te ciśnienia, możemy powrócić do niejednorodnego pola grawitacyjnego planety i wreszcie do charakterystyk rozkładu kwestia w warstwach wewnętrznych. Właśnie to sobie uświadomili naukowcy, opierając się na danych dotyczących strumieni odrzutowych Neptuna i Urana.

Planetolodzy doszli do wniosku, że strumienie odrzutowe nie powinny sięgać na głębokość większą niż 1000 km. Pamiętaj, że promienie Neptuna i Urana wynoszą odpowiednio około 24600 i 25400 km.

Kiedy misje Juno A sok Przybędą w pobliżu Jowisza, a zebrane przez nich dane powinny umożliwić naukowcom wykorzystanie tej samej metody do ograniczenia wewnętrznej struktury największej planety w Układzie Słonecznym. W przyszłości powinniśmy być w stanie zrobić to samo z Gorące Jowisze.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?