Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosję widziano z kosmosu na gorącym uczynku!

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Indeso: satelity zapobiegające kłusownictwu
Satelity służą nie tylko do obserwacji gwiazd czy Układu Słonecznego, ale są również w stanie z niezwykłą dokładnością monitorować aktywność morską naszej planety. Cnes oferuje nam program Indeso, który przyczynia się do ochrony środowiska morskiego w Azji.

100 dni temu, 24 lutego 2022 r., Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, czego konsekwencje znamy dzisiaj i reperkusje gospodarcze w bardzo wielu sektorach. Jedną z cech tego konfliktu i wyjaśniającą, dlaczego Futura jest nim tak zainteresowana, jest to, że konflikt zbrojny między dwoma krajami nigdy nie był tak ściśle monitorowany i mediowany przez tak wiele satelitów.Obserwacja Ziemi komercyjne i prywatne. Ku przerażeniu krajów po obu stronach dostępne są zdjęcia satelitarne Przezroczystość konfliktu na Ukrainie.

Operatorzy satelitarni i firmy zajmujące się obrazowaniem Ziemi zapewniają każdemu inteligencję i strategię zebraną własnymi środkami. Wcześniej dostęp do niego miały tylko rządy. Rzadko upubliczniali to, a kiedy zdecydowali się to zrobić, obrazy te służyły mniej do pokazania obiektywnych faktów niż ich wykorzystanie do celów reklamowych.

Tak więc ta wojna podkreśla rolę tych konstelacji satelitarnych, których obrazy w czasie rzeczywistym pokazują prawie wszystkie aspekty konfliktu między Ukrainą a Rosją. Nic im nie umknie. Przed rozpoczęciem konfliktu monitorowanie ruchów wojsk rosyjskich przez armię ukraińską było w dużej mierze możliwe dzięki zdjęciom satelitarnym planety Ziemia, Flota ponad 200 satelitów Fotografia Codziennie na całym świecie. Od początku konfliktu, teraz 100 dni temu, komercyjne dane satelitarne dostarczały obrazu postępów sił rosyjskich i pozycji obronnych sił ukraińskich oraz spustoszenia dokonanego przez Rosjan.

te zdjęcia satelitarne Oni naprawdę są w stanie zobaczyć wszystko. Jeśli potrafią określić ilościowo skalę zniszczenia siedlisk, przemysłu, transportu, komunikacji i infrastruktury dystrybucji energii, są również w stanie wykazać, że po 100 dniach wojny globalne bezpieczeństwo żywnościowe jest zagrożone. Został przetestowany przez rosyjskie ataki.

READ  Dlaczego swędząca skóra pojawia się po prysznicu i jak temu zapobiegać?

Rzeczywiście, rosyjska inwazja na Ukrainę wpłynęła na światowe sieci żywnościowe, powodując niedobory żywności i powodując bezprecedensowy wzrost cen. Rosja kontynuowała destabilizację globalnej równowagi poprzez bezpośrednią kradzież płatki śniadaniowe Sprzęt rolniczy na Ukrainie, ukierunkowany na istniejące zapasy.

W szczególności Planet Satellite monitorowała rosyjski statek Matros Pocinich przewożący 27 000 ton skradzionego zboża na Ukrainę w syryjskim porcie Latakia w piątek, 27 maja 2022 roku. Będzie to jego druga podróż w ciągu czterech tygodni. Jest jednym z trzech statków, które od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę przewoziły zboże w porcie Sewastopol na Krymie.

CNN podało, że na początku tego miesiąca władze ukraińskie oszacowały, że siły rosyjskie na okupowanych terenach skonfiskowały ponad 400 000 ton zboża. Satelity Planet wykonały również zdjęcia zniszczonego silosu zbożowego w pobliżu miasta Robijn, gdzie 19 000 ton pszenica I 8500 ton nasion Słoneczniko łącznej wartości 13 milionów dolarów.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?