Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Chirurg przeszczepił przeszczepione ucho z ludzkich komórek

Amerykański zespół medyczny ogłosił w czwartek, 2 czerwca, że ​​po raz pierwszy przeszczepił ludzkie ucho utworzone z komórek leczonego pacjenta i za pomocą drukarki 3D, procedury, która może być w stanie pomóc ludziom z rzadkimi wadami wrodzonymi.

Procedura ta została wykonana w ramach badania klinicznego mającego na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności takiego implantu u osób z małymi uszami, u których ucho zewnętrzne nie rozwinęło się prawidłowo. AuriNovo, nazwa implantu, została opracowana przez 3DBio Therapeutics, a proces przeprowadził Arturo Bonilla, założyciel instytutu specjalizującego się w leczeniu tej deformacji w San Antonio w Teksasie. „Jako lekarz, który leczył tysiące dzieci z małymi uszami w całym kraju i na świecie, pasjonuję się tą technologią i jej znaczeniem dla pacjentów i ich rodzin.Jarrah powiedział w komunikacie prasowym wydanym przez firmę.

Zobacz też – COVID-19: W Stanach Zjednoczonych 31-letniemu pacjentowi odmówiono przeszczepu serca, ponieważ nie został zaszczepiony

jedenastu pacjentów

Zabieg polega na odtworzeniu trójwymiarowego wycisku drugiego, w pełni rozwiniętego ucha pacjenta, a następnie pobraniu z jego ucha komórek chrzęstnych. Następnie jest hodowany do uzyskania odpowiedniej ilości, a następnie mieszany z hydrożelem kolagenowym. Ta mieszanina służy do drukowania implantu. Badanie kliniczne powinno objąć łącznie 11 pacjentów w Kalifornii i Teksasie.

Dr powiedział. Bonilla ma nadzieję, że pewnego dnia implanty zastąpią obecne metody leczenia, które polegają na tworzeniu protezy z usunięcia chrząstki z żebra lub materiału zwanego porowatym polietylenem. Wyjaśnił, że pierwsze rozwiązanie to kłopotliwa procedura, a implant z porowatego polietylenu jest mniej elastyczny niż testowany dzisiaj. Według firmy Microtia dotyka każdego roku około 1500 dzieci w Stanach Zjednoczonych. Jeśli nie mają innych problemów zdrowotnych, te dzieci mogą żyć normalnie. Ale niektórym może być trudno zobaczyć, jak inni postrzegają tę deformację.


Zobacz też – To pierwszy na świecie! Amerykańskim chirurgom udało się przeszczepić serce świni człowiekowi

READ  Liczba osób zarażonych wirusem Covid-19 wzrosła o 300% w ciągu 15 dni