Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hierarchia potrzeb powinna mieć pierwszeństwo, gdy firmy zobowiązują się do udzielenia pomocy

Ostatnie wydarzenia skłoniły wiele firm do pomocy. Ale jak robimy to skutecznie?

Podczas gdy tragiczne wydarzenia na Ukrainie wciąż są w wiadomościach, wielu liderów biznesu czuje się zmuszonych do pomocy. Pocieszające jest widzieć, jak kraje jednoczą się i wspierają naród borykający się z niewyobrażalnymi wstrząsami. Powstaje jednak pytanie, kiedy pomoc staje się przeszkodą.

W globalnym kryzysie, takim jak ten, którego obecnie doświadczamy, konieczne jest, aby pomoc była traktowana priorytetowo. Firmy muszą pamiętać o hierarchii ludzkich potrzeb i dostosowywać się w sposób, który najlepiej odpowiada tym potrzebom.

Dla naszej firmy było to jasne: możemy zapewnić bardzo skuteczne rozwiązanie pilnego problemu. Pocketalk to usługa tłumaczeń na język ukraiński jako jeden z 82 języków przetwarzanych przez potężny silnik tłumaczeń, który umożliwia dokładne i kompletne tłumaczenie w ciągu kilku sekund.

Od tego czasu współpracuje z organizacjami charytatywnymi, aby pomóc uchodźcom przekazać urządzenia w ręce Ukraińców, którzy potrzebują ich na polskiej granicy. Wyobraź sobie, że przybyłeś do kraju, w którym nawet nie wiesz, jak się przywitać, a co dopiero poprosić o pomoc. Ta potrzeba nawiązania kontaktu została zaspokojona w czasie, gdy ludzie byli słabi i niespokojni i nie wiedzieli, komu ufać.

Co jednak, jeśli produkt lub usługa nie pasuje naturalnie do hierarchii potrzeb, takich jak jedzenie, schronienie, komunikacja i samopoczucie emocjonalne? Wtedy łatwo wpaść w pułapkę systematycznego „dystrybucji” rzeczy. Ale jeśli da się za dużo, może to przytłoczyć zasoby na Ziemi.

pomóc odpowiednio

Chociaż widok ciężarówek i samochodów pełnych ubrań, pieluch i towarów do przekazania uchodźcom był uspokajający, w niektórych przypadkach powodował problemy na drugim końcu. Wysłane przedmioty musiały być uporządkowane i przechowywane przez zespół, który następnie rozdawał je potrzebującym. Wkrótce wiele organizacji charytatywnych i organizacji pomocy granicznej zostało przytłoczonych i poprosiło darczyńców, aby zastanowili się, co i ile wysłać.

READ  „Pilna konieczność” i „Konieczność ekonomiczna” autorstwa Erica Cieuti

Niektóre organizacje mogą zaoferować natychmiastowe wsparcie, podczas gdy inne potrzebują czasu na rozwinięcie swojej oferty lub zastanowienie się, co mogą zrobić. Ważne jest, aby zająć się presją między chęcią pomocy a możliwością wsparcia w pomocny sposób.

Weźmy na przykład firmę taksówkarską. Może wykorzystywać swoją flotę pojazdów do transportu niezbędnych zapasów do tymczasowego zakwaterowania lub zabierania uchodźców na rozmowy o pracę, wizyty w szpitalu i nie tylko. Albo dostawca oprogramowania komputerowego może pomóc organizacjom charytatywnym w uzyskaniu zasobów komputerowych potrzebnych uchodźcom do komunikowania się z ich bliskimi po przybyciu do obcego kraju. być może. Lokalny pub może zorganizować przyjęcie powitalne dla nowo przybyłych uchodźców w okolicy, aby pomóc im zbudować sieć wsparcia. Czasami sprowadza się to do myślenia o całości i potrzebach ludzi podczas podróży. W tym miejscu firmy mogą coś zmienić.

Zadawaj właściwe pytania

A jeśli produkt lub usługa nie mogą być wystarczająco przerobione, aby pomóc, zawsze można zapewnić uchodźcom pracę, zapłacić za szkolenie lub wysłać darowizny finansowe na samozapewniające się organizacje charytatywne.

Najważniejszym czynnikiem do rozważenia jest upewnienie się, że udzielana pomoc jest naprawdę „pomocą”. Kuszące jest, aby w takim tragicznym wydarzeniu zrobić coś, aby wesprzeć poszkodowanych, ale nie należy nic robić. Należy zadać pytanie: „Czy to stworzy więcej pracy dla tych po drugiej stronie, czy może być natychmiast i łatwo rozdysponowane w celu zaspokojenia pilnej potrzeby?”. Jeśli odpowiedź nie jest jasna, lepiej udać się bezpośrednio do organizacji wspierających uchodźców i zapytać ich, czego potrzebują. Pomoc może być potrzebna w późniejszym czasie lub w innym miejscu, dając czas na przygotowanie się i upewnienie się, że dotrze we właściwe miejsce we właściwym czasie.

Nie chodzi o sławę i fortunę: chodzi o robienie właściwych rzeczy i robienie tego we właściwy sposób.

READ  Covid-19: australijska firma zmuszona do wycofania milionów testów narkotykowych