Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hamas wzywa Stany Zjednoczone do „wywarcia nacisku” na Izrael w celu uzyskania trwałego zawieszenia broni w Gazie

Hamas wzywa Stany Zjednoczone do „wywarcia nacisku” na Izrael w celu uzyskania trwałego zawieszenia broni w Gazie

W Brześciu zatrzymuje się statek przewożący pomoc humanitarną do Gazy

Statek organizacji pozarządowej płynący do Gazy, przewożący pomoc humanitarną dla Gazy, zatrzymał się w środę w Brześciu w drodze do enklawy palestyńskiej. „Chcemy rzucić wyzwanie i przełamać nielegalną blokadę Gazy. Mamy inne łodzie, które dołączą do nas na Morzu Śródziemnym i razem, jako mała flotylla, popłyniemy w stronę Gazy”.Wyjaśnił Felipe Lopez, koordynator ds. mediów tej organizacji pozarządowej.

Chrzcić HanzalaTa dawna łódź rybacka, nazwana na cześć symbolicznej postaci Palestyny, która ma około dwudziestu metrów długości i pływa pod norweską banderą, będzie musiała dołączyć do trzech innych statków przewożących pomoc humanitarną, które utknęły w Turcji od kwietnia, po tym, jak Gwinea Bissau wycofała swoją banderę.

Organizatorzy tego „Flotylla Wolności” Potępiono Gazę „Nacisk izraelski” Co prowadzi do tej decyzji. the Hanzala Według tego samego źródła przewozi odzież, lekarstwa i żywność, a także kilkudziesięciu członków załogi siedmiu narodowości. Jego przybycie do Brześcia powitała garstka działaczy z CGT i Stowarzyszenia Francusko-Palestyńskiego, machających flagami palestyńskimi.

Statek, który wypłynął z Norwegii na początku maja ubiegłego roku, zatrzymał się w Malmo (Szwecja) podczas konkursu Eurowizji, a następnie zatrzymał się w Danii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Po zatrzymaniu się w La Rochelle (Charente-Maritime) statek musi zatrzymać się w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech i na Malcie, zanim w sierpniu uda się do Gazy.

READ  Śmiertelna podwójna eksplozja w pobliżu grobu Qassema Soleimaniego