Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwarancje BIAT towarzyszy szóstej edycji imprezy sportowej Ultra Mirage El Djérid

Pod patronatem Assurances BIAT, 1 października w regionie Tozeur odbyła się szósta edycja imprezy sportowej Ultra Mirage El Djérid.

W tegorocznym wyścigu stóp pustynnych wzięło udział 305 biegaczy z 27 różnych narodowości i z roku na rok występowało w nim coraz więcej kobiet (22% wszystkich).

Od momentu uruchomienia Assurances BIAT sponsoruje i towarzyszy (od pierwszej premiery w 2017 roku) temu wydarzeniu, które podziela wartości solidarności, ducha wyzwania i transcendencji.

Wzmacniając swoje zaangażowanie w tegoroczne wydarzenie, Assurances BIAT zatrudnił swój zespół 9 biegaczy i kobiet do biegania pod barwami firmy.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Tozeur dzień przed wyścigiem, w obecności gubernatora regionu Aymana Bedjaoui oraz założyciela i dyrektora Ultra Mirage Amira Ben Qassema, pani Najla Moalla Harouch. Dyrektor Generalny Assurances BIAT stwierdził, że udział firmy, którą zarządza, jest sposobem na zwiększenie rozpoznawalności regionu dzięki temu wydarzeniu, które umiejętnie łączy sport i turystykę. różnorodność reprezentowana przez filozofię Ultra Mirage.”

Ze swojej strony gubernator Tozeur wskazał, że to wydarzenie oznacza początek sezonu turystycznego w regionie, który jest kluczowym sektorem lokalnej gospodarki. „Sukces Ultra Mirage dobrze wróży sukcesowi całego sezonu” – powiedział Ayman Bedjaoui.

Jeśli chodzi o sport, wyścig odbył się na dwóch trasach, jednej o długości 50 km, a drugiej 100 km, przez najbardziej emblematyczne krajobrazy regionu, a mianowicie Ungjamil, Shatt El Gharsa i wydmy, oprócz miejsca fotografowania. Film „Gwiezdne wojny”.

Pan Amir bin Qassim wskazał również, że komitet organizacyjny, któremu przewodniczy, podjął wszelkie niezbędne środki, aby zapewnić, że żadne odpady nie zostaną pozostawione na miejscu w trakcie i po przejściu uczestników. Ponadto stowarzyszenie przyczyniło się do posadzenia 1300 drzew w całej Tunezji w ramach ponownego zalesiania zatytułowanego 1 biegacz UMED = 1 posadzone drzewo, w ramach swojego zobowiązania do bycia ważnym wydarzeniem pod względem odpowiedzialności za środowisko.

READ  Sika sprzedaje przemysłowe urządzenie do powlekania w Europie Sherwin-Williams

Bieg na 50 km w kategorii mężczyzn wygrał Tunezyjczyk Walid Mourad (czas 3:26), któremu na podium towarzyszyli Francuz Romain Louis (drugi z 4:03) i inny Tunezyjczyk, Ammar Zinaida (trzeci z wynikiem 4:22). ).

W kategorii kobiet pierwsze miejsce po wyścigu 4:54 zajęła Niemka Anna Hughes, za nią Tunezyjka Shafia Hendoui (5:10) i Francuzka Amelie Ginter (5:20).

W biegu mężczyzn na 100 km pierwsze miejsce zajęła ciężarna Algierka Abdel Basset po przebiegu 8:29, a za nią Francuz Diego Filho (8:40) i Tunezyjczyk Bishr Ben Alia (9:13).

Wśród kobiet w tym roku wyścig ponownie wygrała Duńska Bshara Lundgren Eriksen z czasem 10:34. Na drugim miejscu znalazł się Francuz Orien Dujardin, który minął linię mety po 11:11, przed Polką Katarzyną Kerim, a trzeci z czasem 11:58.