Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Grupa Siedmiu zobowiąże się do rozdysponowania miliarda dawek do biednych krajów”.

Prezydent USA Joe Biden przedstawia aktualne informacje na temat szczepień przeciwko Covid w przeddzień szczytu G7 10 czerwca 2021 r. W Kornwalii w Wielkiej Brytanii. – Patrick Simansky / AP / SIPA

Według Joe Bidena jest to „historyczny krok” w walce z pandemią. W czwartek prezydent USA potwierdził, że Stany Zjednoczone dadzą 500 milionów szczepionek przeciwko wirusowi Covid w biednych krajach. W tym czasie rząd brytyjski ogłosił, że kraje G7 zobowiążą się do dystrybucji łącznie miliarda szczepionek do krajów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Oprócz 500 milionów dawek w USA będzie 100 milionów dawek w Wielkiej Brytanii, a reszta będzie pochodzić z pozostałych pięciu krajów: Niemiec, Francji, Włoch, Japonii i Kanady.

„Naszym humanitarnym obowiązkiem jest uratowanie jak największej liczby istnień ludzkich” – nalegał Joe Biden w przeddzień otwarcia szczytu G7 w Kornwalii (Wielka Brytania). „Jest to również w interesie Amerykanów” – dodał.

Kup 500 milionów dawek Szczepionki Pfizer / BioNTech Dyrektor generalny USA podkreślił, że darowizna dla innych potrzebujących krajów to „największa prośba z jednego kraju, darowizna szczepionek i zobowiązanie narodu amerykańskiego do pomocy w ochronie ludzi na całym świecie przed Covid-19”.

Te szczepionki będą dystrybuowane „do 92 krajów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji” Poprzez system CovaxStworzony, aby zapewnić sprawiedliwą dystrybucję szczepionek. Rozpoczną wysyłkę w sierpniu, a do końca roku zostanie dostarczonych 200 milionów dawek. Kolejne 300 milionów zostanie dostarczone do czerwca 2022 roku.

KTO ostrzeżenie?

„Po raz kolejny Stany Zjednoczone odpowiedziały na wezwanie”, dyrektor generalny Pzifer Joe Biden powitał Alberta Burlę, wyjaśniając, że wszyscy mieszkańcy planety mają prawo do szczepień, niezależnie od ich statusu finansowego lub pochodzenia. „Jesteśmy ci wdzięczni” – dodał.

Avec près de 64% des adult Americains ayant desormais reçu a moins une dose, la Maison Blanche, która jest nastawiona na pozowanie i przywódca na lutowej planecie contre la pandémie, qui a fait plus 3,76 milionów de morts, nie 600.000 près de United Stan. Jeśli jednak część populacji krajów bogatych powróci do normalnego życia dzięki szczepieniom, postęp ten jest nadal kruchy i powinien objąć kraje mniej szczęśliwe.

Kovacs nie działał na pełnych obrotach. Do 4 czerwca urządzenie dostarczyło ponad 80 milionów dawek do 129 krajów i regionów, znacznie mniej niż oczekiwano. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła w czwartek, że prawie 90% krajów afrykańskich nie osiągnie globalnego celu zaszczepienia jednej dziesiątej populacji do września, jeśli nie otrzymają pilnie co najmniej 225 milionów szczepionek. Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do bogatych krajów, aby po zaszczepieniu ich populacji podzieliły się zapasem szczepionek z mniej szczęśliwymi krajami, aby ratować życie, ale także umożliwić zwalczenie epidemii na poziomie globalnym.

W kierunku zgłoszenia patentowego?

Przekazywanie dawek lub podnoszenie patentów, które chronią szczepionki, może ułatwić szczepienia na całej planecie: Parlament Europejski, w rzędzie z Komisją Europejską, głosował w czwartek za tymczasowym zniesieniem patentów w celu rozwoju produkcji i „poprawy globalnego dostępu do przystępnych cenowo ceny”. rozsądne produkty medyczne. W 53 regionach regionu europejskiego według kryteriów WHO 30% populacji regionu otrzymało pierwszą dawkę szczepionki, a 17% zostało zaszczepionych w pełni.

Ponieważ jednak kraje europejskie łagodzą swoje ograniczenia, Światowa Organizacja Zdrowia wezwała te kraje, aby nie traciły czujności. Dyrektor europejski Światowej Organizacji Zdrowia Hans Kluge ostrzegł w czwartek, że „zakres szczepień absolutnie nie wystarczy, aby ochronić region przed odrodzeniem”, wzywając do utrzymania środków barierowych i unikania podróży zagranicznych. „Wciąż długa droga do osiągnięcia zasięgu co najmniej 80% dorosłej populacji” – powiedział. Jesteśmy poza niebezpieczeństwem”.

READ  Mubasher - Covid-19: „bezprecedensowa we Francji” operacja mająca na celu ograniczenie Bordeaux