Grenier ignoruje Kordę i kontynuuje przygodę, a Gasquet chętnie się kłania

Le Figaro z AFP

opublikowany

Hugo Grenier ratuje honor! Francuz zajmujący 128. miejsce na świecie wyeliminował w piątek 7-6 (7-5), 7-6 (9-7) Amerykanina i 28. na świecie Sebastiena Kordę w turnieju Masters 1000 w Madrycie, podczas gdy Francuz 1. i 43. na świecie ukłonił się sam Richard Gasquet przed piętnastym na świecie Hubertem Hurkaczem 6-7 (9-11), 6-4, 7-5.

27-letni Grenier już w pierwszej rundzie znokautował Argentyńczyka Diego Schwartzmana, a następnie odniósł pierwsze zwycięstwo w swojej karierze w Masters 1000.

Ta zawartość jest niedostępna.

A teraz Grenier, ostatni reprezentant tricoloru w Madrycie, w niedzielny wieczór zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Aleksandra Zvereva z Roberto Carballesem Baeną.

Gasquet, omal nie zaliczył mocnego biegu z tyczkarzem Hubertem Hurkaczem, ale trafił do finału.

Po zdobyciu pierwszego seta Francuzka N.1 trochę przegrała w drugim akcie. A w trzecim secie awansował 4:1, potem 5:2 i brakowało mu tylko jednego gema do meczu… Polak wygrał jednak pięć meczów z rzędu, pozbawiając Francuza nieoczekiwanego awansu.

W kolejnej rundzie Hurkacz zmierzy się z Chorwatem Borną Coriciem (20. miejsce na świecie), któremu w piątek udało się pokonać Francuza Hugo Gastona (106. miejsce na świecie) 6:3, 6:3.

Grégoire Barrère (nr 56 na świecie) utrudnił życie Grigorowi Dimitrowowi z nr 32 na świecie, ale ostatecznie przegrał w dwóch setach 7:6 (8/6) i 7:6 (7/2) i dlatego zmierzy się z Hiszpanami cudowny Carlos Alcaraz w następnej rundzie w niedzielę.

Nic dziwnego, że Quentin Hales (66. miejsce na świecie) również został wyeliminowany przez wyżej notowanych: udało mu się wyrwać pierwszego seta Roberto Bautista Agut (25. miejsce na świecie), ale ostatecznie przegrał 4-6, 7-6 ( -7).5), 6-3.

W losowaniu kobiet Rosjanka Alize Cornet (71. na świecie), zajmująca 17. miejsce na świecie, pokonała Jekaterinę Aleksandrową 7:6 (7-2), 6:3.