Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gra wideo Unrecord wygląda tak realistycznie, że jest oskarżana o oszustwo: jej twórca się broni

Gra wideo Unrecord wygląda tak realistycznie, że jest oskarżana o oszustwo: jej twórca się broni

Film wyjaśniający do przyszłej gry niezarejestrowany Krążyła po sieci: zachwyca fotorealizmem. W obliczu oskarżeń o fałszerstwo (wideo, które w rzeczywistości byłoby prawdziwe), współautor odpowiedział dowodem. To nie pierwszy raz, gdy środowisko pod kontrolą Unreal Engine 5 budzi takie kontrowersje.

Mówi się, że robot, który wygląda jak my, powoduje zjawisko psychologiczne: niepokojącą dolinę, szczególnie niepokojące uczucie. Czy to samo odczujemy w przypadku gier wideo? Film został opublikowany kilka dni temu, w kwietniu 2023 r., i jest szczególnie niepokojący: pokazuje FPS (grę wideo z perspektywy pierwszej osoby), której grafika jest tak realistyczna, że ​​trudno ją odróżnić od prawdziwego ujęcia.

Godny niezarejestrowanyZa grę odpowiada francuskie studio DRAMA. Ten wyświetlacz jest w tym momencie czysto wizualny. Nie można w nią grać publicznie, nawet w formie podglądu, a żadne wydanie nie zostało ogłoszone.

Ale tak realistyczny obraz, bez możliwości grania w grę wideo i zobaczenia go na własne oczy, budził wiele pytań. Dla wielu w sieciach społecznościowych będzie to po prostu fałszywe. Zarzut ten nie dziwi, gdyż zaskakuje jakość oprawy graficznej. Zaledwie dwa dni po wrzawie założyciel studia i programista Alexander Spindler temu zaprzeczył.

Unrecord jest rozwijany przy użyciu Unreal Engine 5

« Przepraszamy tych, którzy myśleli, że Unrecord to podróbka lub film Spindler napisał na Twitterze. w tweecie Datowany na 21 kwietnia 2023 r. A na poparcie jego tezy jest filmik, w którym widzimy słynną grę wewnątrz programu silnika graficznego Unreal Engine 5. Zakładka Opuszczony budynek jest otwarta, a wszystkie funkcje związane z rozwojem takiej sekwencji . Bardzo szybko przemierza mapę przez wiele pokoi, przemierzając, wskazując, że jest to rzeczywiście środowisko wirtualne.

Wynik nie stoi w sprzeczności z możliwościami Unreal Engine 5. Nie należy zapominać, że pierwsze dema tego silnika w 2022 roku zaskoczyły już wszystkich. reprodukcja ze stacji metra Pod Unreal Engine 5 był już tak zaniepokojony realizmem, że wielu ponownie się zdziwiło. Ale to było środowisko statyczne: środowiskoniezarejestrowany Jeszcze bardziej niesamowite, ponieważ jest „w toku”, więc liczba obsługiwanych operandów jest większa.

Aby trwale uciszyć krytyków, być może lepiej byłoby, gdyby dramat zawierał serię projektów otoczenia, poruszających się obiektów lub nieznacznie modyfikujących tekstury. Lub oferując kilka bardzo różnych sesji gier. Ale ten film nadal zawiera dodatkowy element na korzyść domyślnego wideo. Aby to studio było fałszywe, musiałoby się bardzo postarać, być może coś więcej niż tylko zbudowanie środowiska wirtualnego. W tym momencie dramat prezentuje się na swojej stronie internetowej jako prawdziwy projekt, z zespołem i grą w fazie rozwoju, których należy bronić.

niezarejestrowany Ona też maStrona Steama. Na tej stronie znajduje się jeszcze kilka zrzutów ekranu, na których domyślna strona wydaje się być wyraźniej pokazana. Już na samym filmie obserwacja otoczenia pozwala dostrzec pozornie zamrożone elementy i przypomina, że ​​wciąż wyglądają nierealnie.

Inne gry, które są obecnie opracowywane na silniku Unreal Engine 5, również robią wrażenie pod względem swoich filmów lub filmów z rozgrywki:

Kolejny Tomb Raider, którego zdjęcia nie mamy, został zapowiedziany na silniku Unreal Engine 5. Trzeba będzie więc przyzwyczaić się do fotorealistycznego obrazu całej części przyszłości gier wideo.


Chcesz wiedzieć wszystko o mobilności przyszłości, od samochodów elektrycznych po pedały? Zapisz się teraz do newslettera Watt Else!

READ  Peugeot e-208 w lokalizacji długi czas trwania za 149 €/miesiąc, dobra czy mauvaise affaire ?