Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gra wideo Netflix od Microsoftu będzie wkrótce dostępna na tabletach i telewizorach

Xbox, ramię gier wideo Microsoftu, ma Zapowiedziany 10 czerwca Zbliżająca się premiera niefizycznej usługi gier, podobnej do tej, którą oferuje Google Stadia. Oczywiście abonenci Xbox Game Pass Ultimate, którzy płacą miesięczną subskrypcję za swobodny dostęp do katalogu setek gier do pobrania, będą mogli w niedalekiej przyszłości grać w te same gry bez ich pobierania z przeglądarki internetowej. Nawet w telewizji za pomocą specjalnego adaptera.

Microsoft nie podał dokładnej daty uruchomienia tej nowej usługi, która najpierw będzie dostępna w Australii, Brazylii, Meksyku i Japonii, a następnie zostanie rozszerzona na inne kraje, ale planowana jest na ten rok. Firma twierdzi też, że prowadzi rozmowy z producentami podłączonych telewizorów, aby móc oferować swoje usługi bezpośrednio na tych ekranach – do gry potrzebna będzie tylko konsola. Wersja beta usługi jest już dostępna od września na smartfonach.

dostępu szerokopasmowego

Dla konsumenta usługi gier cyfrowych mają tę zaletę, że nie wymagają zakupu potężnych i drogich konsol czy komputerów, a także zapewniają natychmiastowy dostęp do ogromnych katalogów z grami. . Wymaga jednak połączenia z Internetem. Stabilny i szybki, co czyni go niepraktycznym w obszarach, w których dostęp szerokopasmowy jest niedostępny, również został skrytykowany za ich zużycie energii. Stadia, podobna platforma Google, miała mieszaną premierę, połączoną częściowo z przecenionym katalogiem gier, który również wymaga osobnego zakupu każdej gry – od tego będzie zależeć oferta Xbox. , w obszernym katalogu już oferowanym w usłudze Microsoft i jest w pełni dostępny dzięki prostej subskrypcji.

Wprowadzając nową usługę, Xbox zasugerował również możliwe zmiany cen i ofert w niektórych krajach, „Aby więcej graczy na całym świecie mogło cieszyć się najbardziej zabawnymi i wciągającymi grami, niezależnie od sprzętu, miejsca zamieszkania i sytuacji finansowej”., czyli to, co robi Microsoft.

READ  Rakieta SpaceX Starship wykonuje pierwsze udane lądowanie