Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalne wydarzenie 12 maja wokół centrum Drogi Mlecznej: czego się spodziewać?

W kwietniu 2019 oczekiwano, że członkowie współpracy teleskop horyzontu zdarzeń (EHT) ujawnia pierwsze obrazy pojawienia się Czarna dziuraw tym przypadku te w sercu droga Mlecznaukłon A* i ukłon w serce galaktyka Messier 87. Obraz czarnej dziury M87 został ostatecznie przesłany * tylko z powodu obrazu gigantyczna czarna dziura Z naszej galaktyki było to trudniejsze do zdobycia. Ale rzeczywiście, ten z M87 *zaskakująco tak wyglądał Jean-Pierre Luminet Jako pierwszy użył konta rzeczywistego komputer Pod koniec lat 70. jego kolega uzyskał dokładniejszą wersję około dziesięć lat później Astro-fizyk Jean-Alain Marc zmarł niestety za wcześnie.

Stephen Hawking I John Wheeler Niestety nie ma go już na imprezie razem z nami, ale w tym czasie było wielu innych pionierów fizyczny Czarne dziury są jak Nagrody Nobla z fizyki Przylądek Thorne I Roger Penrose.

Prezentacja sukcesu programuteleskop horyzontu zdarzeń Kiedy współpraca wykorzystująca go 10 kwietnia 2019 r. ujawniła pierwsze zdjęcie czarnej dziury, to supermasywne zdjęcie znalezione w sercu galaktyki eliptycznej M87 około 53 miliony lat świetlnych od Drogi Mlecznej. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Powinno pojawić się tłumaczenie na język angielski. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie kliknij „Napisy”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „Francuski”. © Ocean Instytut Fizyki Teoretycznej

Jean-Pierre Lumenet wyjaśnił szczegółowo po francusku i angielsku na Blog udostępnione przez firmę Futura, pochodzenie i charakterystyka obrazów czarnych dziur otoczonych przez Dysk akumulacyjny Z gorącą plazmą można by się spodziewać. Prześledź również datęAstrofizyka Względność na ten temat.

Ale tutaj jest plik Wspólna informacja prasowa z Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) iteleskop horyzontu zdarzeń (EHT) właśnie ogłosiło, że 12 maja 2022 r. o 15:00 we Francji odbędzie się seminarium internetowe, które ogłosi nowe wyniki, a konkretnie Drogę Mleczną!

READ  Burza słoneczna spodziewana w ten czwartek: alarmujące ostrzeżenia, zorza polarna... jakie są konsekwencje?

Wydarzenie odbędzie się na całym świecie.

Konferencja będzie transmitowana online na Strona ESO i dalej Kanał Youtube ESO. Równolegle odbędą się konferencje prasowe na całym świecie, m.in. w Waszyngtonie, Santiago de Chile, Meksyku, Tokio i Tajpej.