Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja pandemii

Opublikowano w niedzielę, 25 lipca 2021 o 3:57 AM

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

Demonstracje przeciwko restrykcjom w Europie…

woła „Wolność, wolność!” W sobotę dziesiątki tysięcy ludzi demonstrowało, według dziennikarzy AFP, we Francji przeciwko środkom rządu, który postanowił walczyć z wznowieniem epidemii Covid-19 pod wpływem zmiennej delta.

Również we Włoszech kilka tysięcy osób demonstrowało przeciwko wprowadzeniu nowych środków dotyczących osób nieszczepionych.

-…i w Australii

Tysiące ludzi demonstrowało w sobotę w Sydney, gdzie miały miejsce gwałtowne starcia z policją, oraz w Melbourne.

Algieria wyprodukuje chińską szczepionkę Sinovac

Ministerstwo Przemysłu Farmaceutycznego poinformowało w sobotę, że Algieria będzie lokalnie produkować szczepionkę przeciw koronawirusowi chińskiej firmy Sinovac, podczas gdy najludniejszy kraj Maghrebu, podobnie jak jego sąsiedzi, stoi przed wznowieniem epidemii.

Jordan otwiera drzwi do szczepień dla 12-latków

Jordańskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło otwarcie drzwi do szczepień przeciwko nowemu wirusowi Corona (Covid-19), począwszy od dzisiaj, w niedzielę, dla młodych ludzi w wieku 12 lat.

Dziesiątki tysięcy Brazylijczyków wzywają do usunięcia Bolsonaro

Dziesiątki tysięcy Brazylijczyków wyszło w sobotę na ulice, domagając się zwolnienia prezydenta Jaira Bolsonaro za to, jak radził sobie z kryzysem zdrowotnym, gdy liczba ofiar śmiertelnych pandemii przekroczyła pół miliona, donosili dziennikarze AFP.

Hanoi też jest osaczony

Wietnam umieścił w sobotę 8 milionów mieszkańców swojej stolicy, Hanoi, w celu powstrzymania wzrostu liczby przypadków Covid-19.

Procedury kwarantanny w Hiszpanii

Hiszpański rząd powiedział, że Hiszpania nałoży dziesięciodniową kwarantannę anty-Covid dla podróżnych z Argentyny, Kolumbii, Boliwii i Namibii od 27 lipca. Ta kwarantanna może zostać skrócona do siedmiu dni, jeśli podróżny przedstawi negatywny test siódmego dnia.

Rosyjska pomoc humanitarna dla Kuby

Rosja ogłosiła, że ​​wysłała na Kubę dwa samoloty pełne pomocy humanitarnej, w tym milion masek, aby pomóc uporać się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków Covid-19 i embargiem gospodarczym nałożonym przez Stany Zjednoczone.

READ  Pentagon ogłosił, że 12 amerykańskich żołnierzy zginęło w zamachach samobójczych na lotnisku w Kabulu

11-milionowa wyspa doświadcza obecnie alarmującego wzrostu liczby infekcji i zgonów z powodu Covid-19: według oficjalnych danych z piątku jest to odpowiednio 316 383 i 2 203 od początku pandemii.

Student bez maski został zabity przez funkcjonariusza policji w Demokratycznej Republice Konga

Student został zabity w sobotę przez funkcjonariusza policji, który oskarżył go o brak maski podczas nagrywania filmu w Kinszasie w Demokratycznej Republice Konga, gdzie szaleje trzecia fala epidemii Covid-19, dowiedzieliśmy się od świadków i media w niedzielę.

Ponad 4,1 miliona zgonów

Epidemia pochłonęła życie ponad 4,1 miliona ludzi na całym świecie od końca grudnia 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez Agence France-Presse z oficjalnych źródeł w piątek w południe.

Stany Zjednoczone są krajem o najwyższej liczbie zgonów 610 720, a następnie Brazylia (549 448), Indie (419 470), Meksyk (237 626) i Peru (195,547).

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, biorąc pod uwagę wzrost zgonów bezpośrednio i pośrednio związanych z Covid-19, że liczba ofiar epidemii może być dwa do trzech razy wyższa niż oficjalnie ustalona.