Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Malezji miażdżone są nielegalne komputery górnicze

Malezja znalazła najlepsze rozwiązanie, aby pozbyć się systemów komputerowych, które nielegalnie wydobywają kryptowaluty: kontroluj je.

Kilka sił policyjnych na całym świecie organizuje naloty na nielegalne farmy wydobywające kryptowaluty. Ostatnio tak było na Ukrainie, gdzie pojawiły się służby bezpieczeństwa tego kraju ظهرت Magazyn pełen PS4 Pro : Energia do procesu wydobywczego pobierana jest z ukraińskiej sieci energetycznej nielegalnie, co grozi przerwami w dostawie prądu w sąsiednich miastach.

2 miliony dolarów skradzionej energii elektrycznej

Malezyjska policja również bada podobne rodzaje operacji. W mieście w prowincji Sarawak władze skonfiskowały 1069 urządzeń osobistych, które spędzały czas na wydobywaniu kryptowaluty. Dla mnie prasa lokalnaJest to wynik sześciu nalotów przeprowadzonych między lutym a kwietniem.

Sarawak Energy Berhad, firma odpowiedzialna za dystrybucję energii elektrycznej w prowincji, oskarża operatorów o kradzież energii o wartości 2 milionów dolarów. Dla przykładu, policja zdecydowała się zniszczyć te 1000 komputerów, które są wyceniane na 1,26 miliona dolarów.

Co uspokaja zapał górników, mamy nadzieję, że władze: szef policji Hakim Houari wyjaśnił, że kradzieże energii elektrycznej podczas operacji kopania kryptowalut zdarzają się coraz częściej od początku roku. Wybuchły również trzy pożary domów, w których wykonano nielegalne podłączenia do sieci elektrycznej.

READ  „Skala tego zjawiska nas zszokowała”