Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Globalna aktualizacja pandemii

Opublikowano w niedzielę, 20 czerwca 2021 o 20:00

Nowe pomiary, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń związanych z pandemią Covid-19 na całym świecie.

– Chiny: 1 miliard dawek –

Chińskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w niedzielę, że Chiny dostarczyły obecnie ponad miliard dawek szczepionek przeciwko wirusowi Covid, nie określając procentu populacji, która otrzymała pełne szczepienie.

Ta liczba wstrzykiwanych dawek stanowi ponad jedną trzecią całości planety, czyli 2,5 miliarda, według danych AFP z piątku.

– Elastyczność we Francji… –

Trzy dni po ustaniu obowiązku noszenia maski na świeżym powietrzu Francuzi prawie wracają do normalnego życia, a godzina policyjna nałożona osiem miesięcy temu została zniesiona dzięki spadkowi zanieczyszczenia.

Francja, jeden z krajów europejskich najbardziej dotkniętych wirusem, z ponad 110 000 zgonów, była jednym z ostatnich krajów, które utrzymały taki środek wraz z Włochami i Grecją.

– … a także w Japonii –

W Japonii na miesiąc przed olimpiadą (23 lipca – 8 sierpnia) stan zagrożenia zdrowia został zniesiony w niedzielę zgodnie z planem w Tokio i ośmiu innych departamentach, ale utrzymano ograniczenia, które mogły ograniczyć obecność lokalnej publiczności na igrzyskach .

Bary i restauracje ponownie będą mogły serwować alkohol do godziny 19:00, ale będą musiały zostać zamknięte o godzinie 20:00.

– Tunezja: kilka obszarów zamkniętych –

Rząd tunezyjski zadekretował nowy rok powstrzymywania w czterech regionach, w których poziom zanieczyszczenia przekracza 0,4%, ponieważ szpitale mają trudności z leczeniem najpoważniejszych przypadków w niektórych obszarach kraju.

Wilayats Beja (północny zachód), Siliana, Zaghouan (północ) i Kairouan (centralny) będą zamknięte przez tydzień.

– Rosja: Kara za odmowę szczepienia –

Rosyjski minister pracy zapowiedział, że pracownicy, którzy odmówią szczepienia przeciwko Covid-19 w regionach, w których jest to obowiązkowe, mogą otrzymać bezpłatny urlop w związku z szybką epidemią i powolną kampanią szczepień.

READ  Po Unii Europejskiej Londyn ogłosił nowe sankcje wobec Iranu, oskarżonego o dostarczanie Rosji dronów

– Globalnie – 2022: Doha w poszukiwaniu szczepionek –

W niedzielę oficjalna agencja informacyjna Kataru poinformowała, że ​​Doha dąży do uzyskania miliona dawek szczepionki przeciwko wirusowi Corona dla fanów uczestniczących w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.

– Francja: lot próbny –

Statek włosko-szwajcarskiej firmy MSC opuścił port w Marsylii (południe) w niedzielę w rejsie testowym z 339 pasażerami, będącym pierwszym krokiem do stopniowego wznawiania rejsów we Francji 30 czerwca, podał MSC Cruises.

– Anglia: Małżeństwa są dozwolone na zewnątrz –

Brytyjski rząd powiedział w niedzielę, że śluby cywilne odbędą się na zewnątrz w Anglii i Walii od lipca, co jest dodatkowym powitaniem w branży mocno dotkniętej ograniczeniami związanymi z pandemią wirusa Corona.

– Ponad 3,8 miliona zabitych –

Pandemia zabiła ponad 3 862 364 ludzi na całym świecie od końca grudnia 2019 r., wynika z raportu AFP z oficjalnych źródeł w niedzielę o 10:00 GMT.


Po Stanach Zjednoczonych (601 741 zgonów), kraje o największej liczbie zgonów to Brazylia (500 800), Indie (386 713), Meksyk (23 1151) i Peru (190202).

Liczby te, oparte na codziennych raportach krajowych organów ds. zdrowia, są generalnie niedoszacowane. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że wynik epidemii może być dwa do trzech razy wyższy niż oficjalnie zarejestrowany.