Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Giro della Lunigiana, Żelakowski przywraca Polsce zwycięstwo po 15 latach – Lavocedigenova.it

Pierwszy dzień Giro della Lunigiana to dzisiaj 1 września 2022 z Portofino: Michał Żelazowski sprowadza Polskę z powrotem na najwyższy stopień podium Giro della Lunigiana, 15 lat po ostatnim zwycięstwie Michała Kwiatkowskiego w Sarzanie w 2007 roku.

Polak, który jeździ dla ekipy Energy we Włoszech, był częścią niewielkiej 27-osobowej grupy, która wystartowała z pierwszych zakrętów Passo del Bracco. Pod presją francuskiego zespołu, teraz w 5 jednostkach, uciekinierzy nabierają kształtu i docierają do dolnej części ostatniego podjazdu Byasa, 2 cale przed główną grupą.

Skorzystali z tego Antonio Morgato (Portugalia), Tomas Sivok (Słowacja), Simone Gualdi (Lombardia) i Paul Magnier (Francja), a do zjazdu dołączył Michael Żelasowski. Wielka rzecz.

La Spezia Pierluigi Peracchini podarowała Meyerowi Żelaszowskiemu pierwszą zieloną koszulkę Giro della Lunigiana.

Porządek frekwencji

1 Michał Żelasowski (Polska) 91,2 km w 2h18’02”.
Ulica Antonio Morgato 2 (Portugalia)
3 R Simone Gualdi (Lombardia)

Generalna klasyfikacja

1 Michał Żelasowski (Polska) 91,2 km w 2h18’02”
Ulica Antonio Morgato 2 (Portugalia)
3 R Simone Gualdi (Lombardia)

Wyjaśnienia

Zwycięzca etapu i pierwsza zielona koszulka Michał Zelasowski Powiedział: „Widziałem, że Francja była totalna w tym ataku i pomyślałem, że natychmiastowe działanie byłoby dobre. Dobrze byłoby przywrócić Polskę, nasz ruch jest trudny przez kilka lat, ale mamy nadzieję, że będziemy w stanie to zrobić w przyszłości. ” Być mądrym. »

READ  „Polska stara się podważyć europejski budynek, o który dziś dumnie walczyła”