Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gigantyczny tankowiec wyczarterowany przez polską firmę do załadunku wenezuelskiej ropy płynącej do Chin – 20 listopada 2023 o 19:36.

Gigantyczny tankowiec wyczarterowany przez polską firmę do załadunku wenezuelskiej ropy płynącej do Chin – 20 listopada 2023 o 19:36.

Według maklera i danych śledzenia, polskie przedsiębiorstwo naftowo-gazowe Orlin tymczasowo wyczarterowało supertankowiec do załadunku wenezuelskiej ropy płynącej do Chin, po tymczasowym złagodzeniu amerykańskich sankcji nałożonych na ten kraj Ameryki Południowej.

Według źródeł i danych śledzenia statków w Kpler, bardzo duży lotniskowiec do przewozu ropy naftowej (VLCC), wyczarterowany za 13 milionów dolarów, ma zostać załadowany na początku grudnia.

Na początku tego miesiąca Vitol, największy niezależny handlarz ropą na świecie, wyczarterował supertankowiec do załadunku wenezuelskiej ropy kierowanej do Chin. Firma zajmująca się handlem towarami Trafigura wyczarterowała również statek do transportu wenezuelskiego oleju opałowego na eksport, który jest obecnie ładowany.

W zeszłym miesiącu Departament Skarbu USA wydał ogólną licencję na zniesienie do kwietnia sankcji na produkcję i eksport wenezuelskiej ropy, co skłoniło przedsiębiorstwa handlowe do zakupu dostaw od mało znanych pośredników zarejestrowanych jako klienci krajowej firmy PDVSA.

Waszyngton oświadczył, że chce postępów w zorganizowaniu przejrzystych wyborów prezydenckich w Wenezueli, a także uwolnieniu więźniów politycznych do 30 listopada, w przeciwnym razie może ponownie nałożyć sankcje.

PDVSA i Orlin nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz. (Raport: Arathi Somasekhar z Houston; redakcja: Cynthia Osterman)

READ  3 hektary lasu wyrąbane nielegalnie w Mionnay w Al Ain