Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdzie są dziesiątki tysięcy ludzi ewakuowanych przez USA od 15 sierpnia?

Wyjaśnił, że w ciągu dwóch tygodni z Afganistanu ewakuowano ponad sto dwadzieścia dwa tysiące osób”. pięciokątny*, poniedziałek, 30 sierpnia. Wśród nich 5400 obywateli USA powróciło na ojczyznę. Dla ewakuowanych, którzy pochodzą z Afganistanu, cel podróży jest jeszcze bardziej tajemniczy. Jeśli opuszczą swój kraj, który wpadł w ręce talibów, nie wiedzą jeszcze, gdzie mogą osiedlić się w przyszłości.

Zostali ewakuowani przez wojsko USA dzięki transportowi lotniczemu ustanowionemu 15 sierpnia, a czasem są wysyłane do krajów trzecich, w czasie dopełnienia formalności administracyjnych i uzyskania wizy na podróż transatlantycką. Coś, czego Emmanuel Macron nie omieszkał podkreślić w jednym z wywiadów Niedzielna gazeta : „Kiedy Amerykanie mówią, że zinfiltrowali tysiące ludzi, to nie Afgańczycy witają bezpośrednio na amerykańskiej ziemi”Prezydent zauważył.

I nie bez powodu. Wejście na pokład obcego lotu sił zbrojnych to gwarancja opuszczenia Afganistanu, ale także początek długiej podróży do Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak w przypadku ewakuacji organizowanych przez francuskie wojsko, ludzie opuszczający Kabul najpierw zatrzymują się w amerykańskiej bazie wojskowej na Bliskim Wschodzie. Po pierwszej kontroli bezpieczeństwa zostają skierowani do jednego z 14 “Przejście”, ich lokalizacje zostały określone przez generała Hanka Taylora 23 sierpnia.

W tego typu ośrodkach przebywają ewakuowani oczekujący na wizę do Stanów Zjednoczonych. Potwierdza, że ​​są one następnie poddawane nowym kontrolom amerykańskich służb bezpieczeństwa USA dziś*. Jednak dokładna liczba Afgańczyków, którzy przejęli władzę, nie została podana przez władze USA. Aksjos*.

W Europie w bazach wojskowych USA utworzono osiem centrów: pięć w Niemczech, jedno we Włoszech, jedno w Hiszpanii i jedno w Kosowie. oni Całkowita pojemność zakwaterowania* Szacuje się na 25 000 miejsc, w tym 12 000 dla samej bazy lotniczej Ramstein w zachodnich Niemczech, około sześćdziesięciu kilometrów od granicy z Francją. „Jesteśmy bardzo wdzięczni całemu personelowi bazy sił powietrznych Ramstein, który pracuje nad sprowadzeniem ewakuowanych z Afganistanu w bezpieczne miejsce”.Ned Price, rzecznik sekretarza stanu, powiedział 24 sierpnia.

Najnowsze dane pokazują, że frekwencja przekroczyła oczekiwania. Według Departamentu Obrony USA przebywa tam obecnie około 15 000 uchodźców CNN* Poniedziałek. W ciągu dnia, według tego samego źródła, powinno przybyć na miejsce dodatkowe 2000 uchodźców i dodać do tysięcy Afgańczyków oczekujących na wizy. W tej bazie młoda matka, która urodziła, została powitana na pokładzie samolotu, który zabrał ją z Afganistanu 22 sierpnia. Podano niewiele dokładnych danych dotyczących innych baz, z wyjątkiem liczby 662 uchodźców zainstalowanych w bazie wojskowej Sigonella na Sycylii (Włochy).

READ  Ostrzeżenie przed „najniebezpieczniejszymi” potencjalnymi wariantami, rosnącymi przypadkami... Aktualizacja koronawirusa

L ‘Albania*, Kosowo i Macedonia Północna* Potwierdzili, że przyjmą uchodźców przemyconych przez Stany Zjednoczone, a także ich obywateli, którzy już powrócili. Pierwsza grupa personelu NATO również przybyła do Prisztiny (Kosowo) w niedzielę wieczorem, według A Komunikacja* Od rządu Kosowa.

Na kontynencie afrykańskim trzy kraje otwarcie zadeklarowały chęć tymczasowego przyjmowania uchodźców afgańskich: Somaliland (arjednostronnie proklamowana Republika Północno-Zachodniej SomaliiUgandzie i Rwandzie. Dwóch ostatnich widziało już, jak wielu wygnańców przybyło na ich ziemię: około pięćdziesięciu uchodźców przybyło w środę do Ugandy (która, jak mówi, jest gotowa przyjąć do 2000 osób) i prawie 250 nastolatków, studentów, nauczycieli itp. Rodziny teraz w Kigali (Rwanda).

w Komunikacja* Sekretarz Stanu USA, opublikowany 20 sierpnia, dziękuje Kanadzie, Kolumbii, Kostaryce, Chile, Meksyku, Polsce i Katarze, którzy odpowiedzieli na prośbę Joe Bidena o przyjęcie uchodźców. “w tranzycie” do Stanów Zjednoczonych. Nie jest jednak możliwe dokładne ustalenie, ile osób zostanie wchłoniętych przez te kraje, ani czasu trwania takiego przyjęcia, które są uprawnione “tymczasowy” przez władze USA.

Po uzyskaniu wizy afgańscy uchodźcy będą mogli wsiąść na pokład samolotu do Stanów Zjednoczonych. „Pierwszy lot z jednego z tych ośrodków wystartował dzisiaj z bazy sił powietrznych Ramstein”.24 sierpnia poinformował rzecznik sekretarza stanu Ned Price. Istnieją dwie bramy do amerykańskiej ziemi: lotnisko w Dallas w Wirginii i lotnisko w Filadelfii w stanie Maryland. Po przybyciu afgańscy uchodźcy kierowani są do jednego z krajowych ośrodków recepcyjnych.

Obrona USA wymienia siedem ośrodków rozsianych po całym kraju: Fort Bliss w Teksasie, Fort McCoy w Wisconsin, Joint Base McGuire-Dix-Lakehurst w New Jersey, Holloman Air Force Base w Nowym Meksyku, Fort Lee oraz Marine Corps Base Quantico i Fort Becketta w Wirginii. Tylko cztery z tych baz wojskowych przyjmują obecnie 21 000 uchodźców (Fort Lee, Fort Bliss, Fort McCoy i Joint Base McGuire-Dix-Lakehurst), ale liczba dostępnych miejsc powinna być Zwiększa się do 50000* Do 15 września generał Glenn D. Vanherk został uspokojony.

READ  Czy można nie nakładać masek na osoby zaszczepione?

* Linki, po których następuje gwiazdka, wskazują treść w języku angielskim.