Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gdzie jest bretońska produkcja masek? – Gospodarka100 000 euro: tyle brakuje Coop des masques de Graces (22) na zakup maszyny tekstylnej zamaskowanej we Włoszech. Dwa miesiące po wysłaniu listu francuskiego konsorcjum producentów masek do prezydenta republiki o wsparcie francuskiego przemysłu, kostarykańska fabryka apeluje o darowiznę. „Jego przybycie pozwoli nam zrobić to, co mamy”. Meltblown, aby kontrolować koszty produkcji, ale także sprzedawać ten nowy produkt stosowany w filtrach samochodowych, odkurzaczach czy klimatyzatorach – wyjaśnia Patrick Guilleminot, dyrektor fabryki w Grâces.

Wszyscy nadal kupują chiński.

Mając na celu wyposażenie tylko profesjonalistów, zakład w Kostaryce zdobył kontrakty z kilkoma dużymi klientami, takimi jak Total Énergies, Engie, banki lub grupa Le Graët. Ale to nie przeszkadza, że ​​duże zapasy masek pakowanych w pudełkach wypełniają coraz ważniejszą część zakładu. Największym problemem są obecne nadwyżki masek na całym świecie, ale także na rynkach publicznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o szkoły, szpitale czy społeczności, cena jest normą w 80% przypadków. Wszyscy kupują chińskie – ubolewa dyrektor ds. komunikacji i marketingu.

Presja zniżkowa na ceny

W zakładzie M3 Sanitrade w Blufragan (22) potwierdzono presję na spadek cen. Według Franka Le Coca, dyrektora generalnego witryny, błąd polegał na „porzuceniu chińskich producentów”, którzy obniżyli ceny, aby utrzymać udział w rynku. Oczekuje się, że do końca roku zakład Blufragan z trzema działającymi liniami produkcyjnymi wyprodukuje 60 milionów masek. Jeśli chodzi o porty, oprócz dużych kontraktów zdobytych w sektorze medycznym, firma zamierza na razie rozszerzyć eksport do Hiszpanii i Polski. Frank Le Coc potwierdza: „Eksport zajmuje dużo czasu. Musisz znaleźć odpowiednie kontakty. „Z prawie 50 pracownikami fabryka ma obecnie „wszystkich pracowników do produkcji swoich masek”. Jesienią powinna zostać uruchomiona nowa, własna maszyna „melt blown”. Ten nowy sprzęt, powołany do biegania w trybie 3×8, powinien wymagać nowego przydziału zespołu.

READ  Solesmes: Affival zainwestuje w tym roku 1,3 mln euro

W Ploudaniel wciąż jesteśmy zdumieni sukcesem Diwall. „Nie przechowujemy. Wszystko, co jest produkowane, natychmiast trafia na rynek”, Joël Gourmelon nie mógł uwierzyć. Rok po premierze, w obliczu innych dotowanych projektów regionalnych, jednorazowa maska ​​chirurgiczna Diwall, przeznaczona głównie dla ogółu społeczeństwa, podbiła Bretanię i rozprzestrzenił się szeroko na Wielkim Zachodzie „Dostałem nawet telefon do niemieckiego importera”, zauważa Plouédernéen, który będzie instalował drugą linię produkcyjną.

Intermarché produkuje dla swoich zespołów

Wreszcie, niedaleko Plormel, w Morbihan, zaledwie niecały rok po uruchomieniu produkcji masek FFP2 i masek chirurgicznych, Celluloses de Brocéliande, zakład produkcyjny pieluszek dziecięcych i artykułów higienicznych grupy Intermarché, kontynuuje produkcję masek. Wiosną 2020 roku firma, zatrudniająca blisko 250 pracowników, pozyskała pięć linii produkcyjnych o rocznej wydajności 300 mln sztuk. „Pierwsza część produkcji była przeznaczona głównie dla kraju, który zamówił nam 70 milionów masek FFP2 i 30 milionów masek chirurgicznych. Zakończyliśmy ten kontrakt 15 maja” – mówi grupa.

W oczekiwaniu na wyniki przetargów, na które odpowiedziała spółka zależna grupy, „obecna produkcja masek ma na celu ochronę zdrowia zespołów Groupement Les Mousquetaires, a także sprzedaż w naszych sklepach Intermarché i Netto”. , wskazuje firmę.