Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gattuso rzuca światło na sprawę Klausa

Gattuso rzuca światło na sprawę Klausa

To koniec tej konferencji prasowej

Napięcie w Marsylii jest dość wysokie po rozczarowaniu u siebie z Monako i zbliżającym się ważnym meczu w Lyonie. Gattuso i Balerdi powiedzieli jasno, że chodzi o zwycięstwo i pozostawienie za sobą zwrotów akcji związanych z końcem okna transferowego i sprawą Klausa. Mecz odbędzie się w niedzielę wieczorem o 20:45 i będzie transmitowany na żywo na stronie internetowej i w aplikacji RMC Sport oraz w radiu RMC na żywo z Lyonu.

W przypadku Rongiera

„Myśleliśmy, że szybko wróci, ale trochę zwolniliśmy. Problem w tym, że jest naszym liderem i naprawdę chce bardzo szybko wrócić, ale problem w tym, że będziemy musieli trochę poczekać”. długi.”

O Luisie Henrique, który wciąż jest w OM

Powiem szczerze, że kiedy wrócił, musiał wyjechać. Po tygodniu powiedziałem mu: „Musisz dobrze trenować. Kiedy ma piłkę, może być na 100% gotowy, ale bez piłki ma trudności z bieganiem w stronę przeciwnika. Próbuję to znokautować, żeby poczuł się lepiej, ma zdolność biegania.” Jakość jego strzelania 7/8 goli w sezonie, widziałem w nim powagę i zaangażowanie, dlatego zasługuje na tę szansę.

Nic nie jest stracone

Gattuso upiera się, że Marsylia nie jest daleko od miejsca w Lidze Mistrzów na koniec sezonu. (Obecnie 5 punktów straty do 4. miejsca w kwalifikacjach).

W meczu z Lyonem

„To mecz, w którym nie musisz patrzeć na tabele, jest to gra bardzo intensywna pod względem emocjonalnym. Nawet jeśli jest to zespół przeżywający trudny okres, jest to zespół, który zawsze może postawić cię w trudnej sytuacji. „

Wracamy do sprawy Klausa

„Nie chodzi o profesjonalizm, ale o wymagania, jakie stawiamy sobie, naszym kibicom i klubowi. Nie mogę powiedzieć, że moim zawodnikom brakuje zaangażowania. Jeśli to zobaczę, nie poddam się. ” Czasami zdarza się, że pewnego dnia trafia się zawodnik, który trenuje gorzej, ale to nie podważa profesjonalizmu moich zawodników.

READ  Do światów sztafetowych wybrano trzech zawodników Val d'Oise

W okienku transferowym

Nie czas teraz na ocenę sytuacji. Zobaczymy pod koniec sezonu. Są gracze, którzy zostaną wykluczeni ze składu Ligi Europy. Pracujemy i zobaczymy pod koniec sezonu.”

Jeśli chodzi o sprawę Klausa

To bardzo proste. Wierzę w dobrą wiarę zawodnika. Odkąd przyjechałem, dużo rozmawiałem z Jonathanem. On wie, o czym myślę. Dużo rozmawialiśmy. Ważne jest to, że wymagamy od siebie. W końcu został i jest tutaj z nami. Musimy skupić się na przyszłości. Jeśli zasługuje na grę, zagra, wiem, że ma odpowiedni poziom, aby to zrobić, i nie wątpię w profesjonalizm moich zawodników. On wie, czego od niego oczekuję.”

O Fares Mombani

„To bardzo silny zawodnik fizycznie, ale musi schudnąć. Bardzo nam pomoże”.

O rekrutach i osobach powracających z CAN

„Mogłem udostępnić ich wszystkich, ale potem wszystko stało się normalne. Po eliminacjach w pucharze stało się to trudne. Dziś mieli zamknięte twarze. To dla nich ciężki cios, a teraz muszą się przepakować i skupić na Klub.”

Aktualizacja dotycząca nieobecności

„Facet został zawieszony. Doznał kontuzji podczas selekcji. Murillo zrobił coś osobistego. Są małe błędy Aubameyanga, Vertue i Klausa, którzy po raz pierwszy trenowali z grupą”.

Teraz kolej na Gennaro Gattuso

Będzie mówił po włosku.

W meczu z Lyonem

Dodał: „Oczywiście będzie nam brakować naszych fanów, ale uwielbiam też tam jeździć i wygrywać tego rodzaju mecze”.

Koniec akapitu Balerdiego, dobrym francuskim i z wielką szczerością.

Gol w Lidze Mistrzów?

„Oczywiście, że rozmawiamy i to jest nasz cel. Dotarliśmy do połowy sezonu i nadal jest to możliwe, ale to od nas zależy, czy uda nam się tego dokonać, mecz po meczu. Jeśli wygrasz igrzyska olimpijskie, da ci to Naszym zadaniem jest udać się tam, rozegrać dobry mecz i zdobyć trzy punkty. Nie zamierzamy się wyrównać, zrobiliśmy już zbyt wiele i zbyt wiele nas to kosztowało. Musimy być skoncentrowani i wygrać ten mecz. „

READ  Luis Enrique dzwoni do Bradleya Barcoli

O plotkach o odejściu z Atletico

„Tak, słyszałem o tym i zapytałem mojego agenta, czy to prawda. Coś w tym było. Ale chcę tu zostać i skupić się na tym w tej chwili, nawet jeśli są połączenia. Jestem szczęśliwy i tu na 100%. „

Tilt mecz z Lyonem?

„Tak, ten mecz, musimy go wygrać. To Olimpico. Dla fanów to inny mecz. Naszym pragnieniem jest, aby go wygrać. Myślę, że zasługujemy na więcej. Wiem, ile wysiłku wkładamy. Nikt nie oszukuje Jesteśmy tego warci i zdobędziemy to. Wiemy, że za granicą jest nam trochę trudno, ale odwrócimy tę tendencję.

O historii Klausa

„Czytałem to w Internecie, ale Jonathan dobrze trenuje. Niekoniecznie jestem tego świadomy. Nie wypada mi opowiadać o tej historii”.

O zawodnikach powracających z Alkan

„Tak, gracze z Maroka i Senegalu są smutni, ale to profesjonaliści. Naszym zadaniem jest pomóc im i sprawić, że pomyślą o Lyonie, ponieważ jest to ważny mecz dla nas i dla fanów. „

Konferencję rozpoczyna Leonardo Balerdi

On mówi po francusku.

Konferencja Gattuso rozpocznie się za kilka minut

Towarzyszyć mu będzie Leonardo Balerdi, który w ubiegły weekend strzelił bardzo dobrego gola przeciwko Monako.

Wielu jest nieobecnych

Wśród nieobecnych na łydkę Guya wpływa jego wybór i niepożądane a priori. Nieobecni byli także Kondogbia, Vertot i Aubameyang. Pierwszy jest zbyt niepewny na niedzielę, drugi ma nawracające problemy z mięśniami, a trzeci zamierza pozostać na siłowni, aby poćwiczyć. Murillo trenował osobno, wciąż zmagając się z powiernikami.

Klaus i powracający zawodnicy CAN są obecni na treningu

Harith, Onahi, Ndiaye i Sarr, wszyscy powracający z Pucharu Narodów Afryki, byli obecni na treningu, podobnie jak Jonathan Klaus, który bardzo zwracał uwagę na stan swojego prawego kolana. To kolano spowodowało, że opuścił drużynę podczas ostatniego meczu, a spór o kontuzję między nim a liderami był w centrum wiadomości przez cały tydzień.

READ  Złoty Medal i Rekord Świata dla O'Reilly Riffard
Jonathan Klaus na treningu z OM 2 lutego 2024 © RMC SPORT

Na pytanie o wsparcie dla Premier League Laporta odpowiedział OM

W długim wywiadzie wydawało się, że prezydent Barcelony popełnił błąd. OM będzie jednym z klubów wspierających Premier League. W piątek rano Mars stanowczo i wyraźnie zaprzeczył: „Pablo Longoria wypowiadał się już publicznie 21 grudnia i stanowisko klubu nie uległo zmianie”.

Szczególnie oświadczył: „CUważa, że ​​zorganizowanie trzech, czterech konkursów organizowanych przez wielu różnych organizatorów to katastrofa dla piłki nożnej. Jeśli tak się stanie, widzę trudną przyszłość dla światowego futbolu. To nie czas na podziały.” I zanim wyjaśnię: „W kwestii Premier League i FC Marsylia chcę temu całkowicie zaprzeczyć”.

W kontakcie z RMC Premier League wyjaśnia, że ​​jej liderzy „nie będą dalej spekulować na temat liczby klubów przygotowanych do udziału” w rozgrywkach. Od grudnia ubiegłego roku liderzy Premier League „odnowili” kontakty z ponad 50 europejskimi klubami. „Niektórzy z nich z pewnością są bardziej entuzjastycznie nastawieni do udziału w naszym projekcie, niż sugerują ich publiczne wypowiedzi” – wyjaśnia osoba bliska A22, która nie chce wydawać „konkretnych zapowiedzi” na temat rozmów, aby „nie podzielić piłkarskiej rodziny na dwie części”. .” Obozy.” A22 twierdzi, że jest „przekonany, że nasza praca doprowadzi do szerokiego konsensusu i przyczyni się do poprawy futbolu z korzyścią dla fanów, zawodników i klubów”.

Więcej informacji tutaj.

Witamy w tym OM na żywo

Maksymalne napięcie przed niedzielnym wieczorem meczem z Olympique Lyonnais. OM właśnie zakończył aktywne okno transferowe, tak jak miało to miejsce od czasu, gdy Pablo Longoria został prezydentem, a Gennaro Gattuso musi teraz znaleźć chemię wśród nowych rekrutów. W związku z zamieszaniem wokół Klausa, włoski trener również pojawi się na konferencji prasowej o godzinie 14:00.