Pod koniec 2019 roku Venu przybył z oryginalną propozycją, sportowym zegarkiem z dotykowym ekranem AMOLED, ozdobionym zdrowymi i podobnymi w designie funkcjami do bliższych modeli. Styl życia, takich jak Apple Watch, Galaxy Watch i inne Huawei Watch. Sposób, aby uwieść publiczność sportowców poszukujących zegarka, który dopasowuje się do ich aktywności, stylowego i praktycznego na co dzień.
Venu 2 został wprowadzony na rynek w cenie 400 euro, czyli o 20 euro więcej niż jego poprzednik, i jest również dostępny w Venu 2S, bardziej kompaktowym (40 mm w porównaniu z 45 mm) i w tej samej cenie. Za dodatkowe 50 euro Przyszły jeszcze 2 Wsuwa się go pomiędzy oba formaty (43 mm), ale przede wszystkim zyskuje mikrofon i głośnik do zarządzania rozmowami telefonicznymi, zastosowanie niestandardowego dyktowania głosu do wiadomości oraz sterowanie asystentem głosowym smartfona.
Venu 2 w dużym stopniu przejmuje projekt swojego poprzednika i nie narzekalibyśmy na to. Kontrastuje z masywnymi, a czasem eleganckimi wzorami wielu zegarków sportowych. Wykończenie pozostaje bardzo dobre dzięki ramie ze stali nierdzewnej połączonej z obudową z utwardzanego polimeru i zamkniętej w tarczy ze szkła hartowanego Corning Gorilla 3.
Chociaż plastikowa strona koperty wydaje się mniej rozpoznawalna niż metal niektórych zegarków, nie wpływa to na komfort ani odporność Venu 2.
Bransoletka z silikonu sprzedawana z tocante jest dość klasyczna, a jednocześnie przyjemna w obsłudze i noszeniu. 18 oczek pozwala na precyzyjną regulację nadgarstka, a metalowa klamra go zabezpiecza. W zestawie mały klips zapobiegający końcówce bransoletki. Doceniamy, że paski 22 mm są w standardowym formacie zegarmistrzowskim, co pozwala na łatwą zmianę i bardzo szeroki wybór.
Podczas gdy pierwsza Venu zdecydowała się na format 43 mm, który ma być odpowiedni dla wszystkich rozmiarów nadgarstków, Venu 2 wybiera format 45 mm i dlatego jest bardziej odpowiedni dla większych nadgarstków (od 135 do 200 mm). Jednak Garmin oferuje Venue 2S Edition w formacie 40 mm (110 do 175 mm). Ta druga wersja wykorzystuje możliwość zintegrowania większego panelu AMOLED, tym razem o przekątnej 1,3 cala (3,3 cm) w porównaniu z 1,2 cala dla Venu. Wskaźnik zajętości ekranu w porównaniu do całkowitej powierzchni interfejsu wzrósł o trzy punkty do 52%. Szkoda, że dookoła jest czarna ramka o szerokości 3,5 mm i 2 mm ramki. Kolejna kopia bez krawędzi nie zostanie odrzucona. Nie ma jednak nic naprawdę szokującego, a to za sprawą idealnego czarnego koloru technologii AMOLED, który łączy się z tymi na granicy.
Nadal doceniamy jakość wyświetlacza AMOLED, który zapewnia doskonały kontrast, piękne wykonanie wyświetlacza i zadowalającą maksymalną jasność. Jednak ten ostatni skorzystałby na kolejnym zwiększeniu, aby zapewnić czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym. Czujnik odpowiada również za automatyczną regulację jasności. W ten sposób różne dyski cyfrowe znajdują się w centrum uwagi, a te, na których wyświetlane są wskazówki, są oszałamiająco realistyczne.
Problem z połączeniem, bez zmian: jest specjalne złącze do ładowania zegarka. Szkoda, że Garmin nie wybrał złącza magnetycznego ani ładowania bezprzewodowego.
Dotykowy wyświetlacz Amoled na Venu 2 zawsze pozostaje w centrum uwagi. Interfejs w pełni to wykorzystuje, wyświetlając szereg informacji w jasnych kolorach na całkowicie czarnym tle, które go wyróżnia. Oprócz daty i godziny (cyfrowej lub analogowej) tarcza może oczywiście wyświetlać również inne informacje, takie jak liczba wykonanych kroków w ciągu dnia, tętno, pozostała autonomia… Aplikacje w zasadzie spełniają oczekiwania zdecydowana większość użytkowników, którzy również znajdą inne do pobrania za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect.
Aby uzyskać więcej informacji o naszych działaniach i naszym zdrowiu, sprawdzić prognozę pogody na dany dzień, a nawet uzyskać dostęp do najnowszych powiadomień wysyłanych przez smartfon, jednym dotknięciem palcem na ekranie można uzyskać dostęp do wielopoziomowego menu: od góry do dołu, aby przejść na początek listy i odwrotnie w dół listy. Trochę denerwujące, jeśli jesteś przyzwyczajony do działania systemów takich jak Google Wear OS i Apple Watch OS, które zamiast tego wyświetlają powiadomienia i ustawienia odpowiednio za pomocą tych samych gestów ekranowych. Ale nie zapominajmy, że Venu 2 to przede wszystkim zegarek sportowy i dlatego logicznie stawia dane sportowe w centrum uwagi.
Interfejs Venu 2 wykorzystuje również dwa fizyczne przyciski po prawej stronie zegarka. Naciśnięcie góry umożliwia dostęp do czynności, które są następnie wybierane za pomocą ekranu dotykowego. Naciśnięcie dolnego przycisku odpowiada funkcji anulowania i powrotu do poprzedniego ekranu. Długie naciśnięcie tych przycisków uruchomi ich drugą funkcję. W ten sposób górny przycisk wyświetla koronę skrótów do włączania stopera, aktywowania trybu Nie przeszkadzać, blokowania zegarka, sterowania odtwarzaniem muzyki i nie tylko. Należy również pamiętać, że Venu 2 ma pamięć wewnętrzną do przechowywania i odtwarzania muzyki bez użycia smartfona. Długie naciśnięcie dolnego przycisku daje dostęp do wyboru tarczy, godziny, daty i ogólnych ustawień.
Ogólnie rzecz biorąc, logikę działania uzyskuje się dość łatwo, a interfejs jest przyjemny w użyciu pomimo czasami braku płynności.
Venu 2 jest zawsze zsynchronizowany z aplikacją Garmin Connect, która centralizuje również wiele innych urządzeń sportowych marki. Bardzo kompletne, zorganizowane według zakładek, w których wszystkie informacje, które wydają się nam ważne, są pogrupowane pod dziennym nagłówkiem.
Drugi odpowiada wyzwaniom, którym zamierzamy stawić czoła, aby zmotywować się i skonfrontować się z naszą komunikacją. Następnie pojawia się zakładka kalendarza, która zawiera przegląd naszych działań w ostatnich dniach. Ostatnia zakładka wyświetla najnowsze aktywności sportowe naszych kontaktów, które można komentować i doceniać z odrobiną „polubienia”, co zawsze jest przyjemnością.
Różne zapisy dotyczące zdrowia i aktywności dostarczają wielu informacji do analizy i porównania. Garmin Connect to jedna z najbogatszych aplikacji na tym poziomie.
Chociaż ma kontakt z powietrzem Styl życiaVenu 2 jest nie mniej bogaty w czujniki niż inne zegarki sportowe Garmin: pulsometr, GPS, żyroskop, akcelerometr, kompas, wysokościomierz barometryczny i pulsoksymetr (SpO2), które odpowiadają za zbieranie jak największej ilości informacji, aby zwiększyć znaczenie analityka aktywności .
Mniej skoncentrowany na monitorowaniu stanu zdrowia niż niektóre z bardziej wyspecjalizowanych podłączonych Qantas, Venu 2 nadal oferuje monitorowanie stresu i snu, które uważaliśmy za istotne. Analityk ma jednak zawód matematyczny, w szczególności do obliczania poziomu „baterii ciała”, czyli teoretycznej energii, którą można wydać w ciągu dnia.
Zły sen w nocy i niewystarczająca regeneracja z poprzedniego dnia, a zegarek odradza wykonywanie trudnych ćwiczeń.
Możemy też zorganizować pełny program treningowy dzięki aplikacji Garmin Connect, wtedy zegarek zbiera dane, które pomagają nam monitorować naszą wydolność i formę.
Istnieje dobre przechwytywanie GPS ze stabilnym sygnałem i lokalizacją, która rzadko odbiega od rzeczywistej ścieżki. Wysokościomierz barometryczny jest również dodatkowym atutem pod względem dokładności pomiaru różnicy wzniesień i jest dobrym uzupełnieniem wysokościomierza GPS. Z drugiej strony trzeba się obejść bez nawigacji, Garmin Venu 2 nadal nie zawiera mapy bazowej i nie może polegać na smartfonie.
Jeśli chodzi o pulsometr, ta sama uwaga, pomiary uzyskane za pomocą Venu 2 okazały się dokładne. Podczas jednego biegu w stałym tempie mierzymy tylko 0,6% różnicę w porównaniu z danymi uzyskanymi z referencyjnym pasem piersiowym Polar H10. Różnica wzrasta do około 1% podczas podzielonego wyścigu, co jest krzywą uzyskaną przez Garmin Connect później ze studni Polar.
Deklarowany jako bardziej autonomiczny niż pierwszy Venu z nazwy, Venu 2 będzie w stanie działać do 11 dni w klasycznym trybie połączonym i 12 dni z aktywowanym oszczędzaniem energii. Korzystanie z GPS podczas aktywności zapewnia autonomię maksymalnie 22 godzin, spadając do 8 godzin, jeśli słuchasz muzyki w tym samym czasie, według Garmin.
Nasze testy są zgodne z tymi danymi, gdy przekroczyliśmy tydzień użytkowania po każdym pełnym naładowaniu, z domyślnymi ustawieniami, automatyczną jasnością, trzema do czterech aktywności sportowych na tydzień i noszeniem na nadgarstku H24 (z monitorowaniem snu). O ile nie biegasz od dłuższego czasu słuchając codziennie muzyki, musisz się martwić tylko o ładowanie zegarka raz w tygodniu. Dość powszechne osiągi w świecie zegarków sportowych, ale niezwykłe w porównaniu z autonomią obserwowaną w bliżej spokrewnionych modelach. Styl życia Która często ma trudności z przetrwaniem dwóch dni operacji. W każdym razie entuzjaści wytrzymałości zwrócą się po zegarki sportowe, które oferują dwa do trzech razy większą autonomię niż Venu 2, który jest skierowany do szerszej i mniej ekstremalnej publiczności.
Venu 2 ładuje się w zaledwie godzinę za pomocą dostarczonego, autorskiego kabla i tradycyjnej ładowarki do smartfona.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Muzyka Nintendo: Le Spotify wyprodukowane na Nintendo
Cyberpunk 2077 nie umarł, CD Projekt ogłasza wielkie ogłoszenie dla całej społeczności
Nowa trójka astronautów wyrusza na chińską stację kosmiczną