Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Galderma wkrótce na giełdzie?

EQT rozważa IPO Galdermy. Operacja może wycenić dawny oddział Nestlé na ponad 15 miliardów euro, według osób zaznajomionych ze sprawą cytowaną przez Bloomberga. Szwedzki fundusz inwestycyjny podobno rozmawia z potencjalnymi doradcami. Źródła podają, że pierwsza oferta publiczna środków nawilżających Cetaphil i środków nawilżających do mięśni Dysport może nastąpić w przyszłym roku, ale dyskusje są wciąż w powijakach, a czas i wycena będą zależeć od warunków rynkowych.

Wycena na 15 miliardów euro uczyniłaby IPO szwajcarskiej firmy farmaceutycznej jednym z największych na Starym Kontynencie. Do tej pory polski dystrybutor paczek InPost (3,2 mld euro) przeprowadził największą w Europie zbiórkę pieniędzy na 2021 r. w ramach operacji szacowanej na ponad 8 mld euro, wynika z raportów i danych opracowanych przez Bloomberg.

Konsorcjum kierowane przez EQT, w tym Abu Dhabi Investment Authority, kupiło Galdermę od Nestlé w 2019 roku za 10,2 miliarda franków szwajcarskich (11,2 miliarda dolarów). Galderma, która zatrudnia ponad 4600 osób w prawie 100 krajach, wygenerowała nieaudytowane przychody w wysokości 3 miliardów dolarów w 2020 roku.

READ  Analiza regionalna globalnego rynku klawiatur mechanicznych, czynniki stymulujące wzrost i konkurencyjni dostawcy | Logitech, Steelseries, Razr