Gael Monfils pokonuje Andrieja Rublowa w Cincinnati

Lepiej spisał się Gaël Monfils, ale to nie wystarczyło, aby pokonać w czwartek Andreya Rubleva w 1/8 finału Masters 1000 w Cincinnati. Przegrywając 7-6 (2), 7-6 (5) w 1:48 Francuzi rozegrali zabawny mecz. Podczas całego pierwszego seta obaj gracze nie mieli szans na podanie przeciwnika, a Rublev, rozstawiony z numerem 4, był w stanie wygrać rundę po bardzo źle wynegocjowanym tie-breaku przez Monfils. Potem odbyło się spotkanie.

Po wygraniu pierwszego meczu drugiego seta, 22. na świecie poprosił o czas medyczny na wstanie z krzesła, któremu kazano czekać na zmianę strony. Następnie rozbija przeciwnika w następnej grze, aby uzyskać przewagę 2-0, a następnie biegnie do kosza, aby zwymiotować. Siódmy na świecie, wściekły z wściekłości, skarżył się na symulację łamania rytmu: „Przez ostatnie siedem lat robił to cały czas!” Po wyjaśnieniu między dwoma graczami, uderzają się w rękę.

Ogromny przedni skok przy 170 km/h

Ograniczony finansowo Gaël Monfils (34) zdecydował się maksymalnie skrócić wymiany i wybrał opcję wysyłania pocisków frontalnych, w tym jednego o prędkości 170 km/h. Wymiany frakcji i frakcji kumulują się (sześć w drugiej grupie). Po awansie 5-3 Francuzi przegrali spotkanie, ale nadarzyła się okazja z wynikiem 5-4 na zagrywce przeciwnika, gdy jego atak z przodu wpadł w siatkę.