Francuzka Sofiane Oumeha zdobywa drugi tytuł amatora na świecie

Dzięki zwycięstwu nad uzbeckim bokserem Abdulem Malikiem Khalokovem w piątek w Belgradzie bokser Sufyan Umiya po raz drugi w karierze został mistrzem świata w boksie amatorskim.

Francuzka Sofiane Oumia po raz drugi zdobyła mistrzostwo świata amatorów, pokonując Uzbeka Abdulmaleka Chałukowa na punkty w finale 60 kg w Belgradzie w piątek. Wicemistrz olimpijski 2016 (26 lat) został już koronowany w 2017 roku, co zniweczyło ogromne rozczarowanie, jakie doznał na igrzyskach w Tokio, gdy został wyeliminowany w swojej pierwszej walce.

Zawsze mobilny i doskonale opanowujący sztukę dryblingu, Omeha w dużej mierze zdominował swój temat przeciwko Chalokovowi (21), zwycięzcy Olimpiady Młodzieży 2018 i obiecującemu mistrzowi świata. Po zdobyciu drugiego złotego medalu na świecie bokser z Tuluzy będzie mógł rozpocząć karierę zawodową, nawet jeśli zawsze dawał jasno do zrozumienia, że ​​granie w paryskie 2024 igrzyska biegało mu w kąciku głowy.

Trzy medale dla bluesa

Francuz podpisał kontrakt na początku roku z angielskim promotorem Frankiem Warrenem, który zajmuje się wyłącznie mistrzem wagi ciężkiej WBC Tysonem Furym i zarządzał posadami niektórych wielkich nazwisk w brytyjskim boksie w ostatnich latach (Prince Naseem Hamid, Ricky Hatton , Frank Bruno, Amir Khan). Pierwsza bitwa została zaplanowana w Polsce na marzec, ale kryzys zdrowotny zadecydował inaczej, co doprowadziło do odwołania spotkania.

W sumie ci blues ukończyli amatorskie światy z 3 medalami (1 złoty, 2 brązowe dla Bilala Panamy z wagą -54 kg i Samuela Kestohriego z wagą -57 kg) i podnieśli głowy po fiasku na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (bez podium).