Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francois Fillon zaproponował radzie dyrektorów rosyjskiej państwowej grupy naftowej

Według oficjalnego rosyjskiego dokumentu opublikowanego w piątek, 11 czerwca, Francois Fillon niedługo dołączy do rosyjskiej grupy publicznej działającej na polu naftowym. ten plik, Dekret podpisany przez premiera Michaiła MiszustinaA “sugerować” Nominacja byłego premiera Francji do rady dyrektorów Zaroubejniefti, w całości należącej do rosyjskiej spółki państwowej Pan Fillon tam będzie Przedstawiciel Federacji Rosyjskiej, zgodnie z tekstem.

Były kandydat na prezydenta Jest tam serwowany tak jak „Głowa Abteras”, firmę doradczą, którą założył w 2017 roku, która współpracuje już z rosyjskimi firmami francuskimi.

W pobliżu Zarubieżniefti do władz rosyjskich

Nominacja ta nie została jeszcze zatwierdzona przez Zarubżnieftię, ale o ile sam polityk nie zmieni zdania, musi to być czysta formalność, ponieważ cała społeczność jest zobowiązana do przestrzegania dekretu pana Miszustina.

Ta mało znana firma nie należy do gigantów w tym sektorze. Założona w 1967 roku zajmuje się głównie eksportem węglowodorów i eksploatacją ropy naftowej za granicą, tradycyjnie w Algierii, Wietnamie, Libii, Syrii i na Kubie. Od końca 2000 roku prowadziła również projekty wydobywcze i rafineryjne na Bałkanach, w Ameryce Łacińskiej i północnej Rosji.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także François Fillon i jego bardzo droga książka adresowa

O bliskości Zarubieżniefti do rosyjskiej władzy świadczy fakt, że obecnym przewodniczącym zarządu jest Jewgienij Murow, były szef FSO, służby bezpieczeństwa odpowiedzialnej za ochronę dygnitarzy, w tym prezydenta. W przeszłości jej liderem był także Nikołaj Tokariew, jeden z partnerów Władimira Putina w Spółdzielni Ozero, początkowo przyjaznej grupie działającej w biznesie w latach 90. XX wieku.

Ewentualne przybycie pana Fillona do rosyjskiej kolekcji publicznej jest ściśle związane z przybyciem Karin Kneissl, była minister spraw zagranicznych Austrii, który 2 czerwca dołączył do rady dyrektorów giganta naftowego Rosnieft.

READ  Japońskie badanie wykazało, że ssaki mogą oddychać przez odbyt w sytuacjach awaryjnych

O zbliżenie z Moskwą

Innym emblematycznym, starszym przypadkiem jest sprawa Gerharda Schroedera, który został mianowany przewodniczącym rady nadzorczej gazociągu Nord Stream wkrótce po odejściu z niemieckiej Kancelarii w 2005 r., a następnie został wybrany. Przewodniczący Rady Dyrektorów rosyjskiego giganta naftowego Rosnieft we wrześniu 2017 r.. Od tego czasu napięcia między Moskwą a Unią Europejską stale rosły, podobnie jak tłumienie głosów sprzeciwu przez rosyjską władzę polityczną.

Masz 21,76% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.