Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

François Fillon wkrótce został członkiem rady dyrektorów państwowego koncernu naftowego

Według oficjalnego dokumentu monitorowanego przez „Le Monde”, kandydaturę byłego kandydata na prezydenta na członka rady dyrektorów spółki Zarobiżniefti proponuje premier Rosji. Reszta powinna być tylko formalnością.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

François Fillon zbliża się do rosyjskiej władzy. Premier Rosji Michaił Miszustin zaproponował w piątek byłego premiera Francji kandydaturę do zarządu Zaroubejniefti, spółki publicznej sektora naftowego, wynika z publicznego dokumentu konsultowanego przez premiera Rosji Michaiła Miszustina. świat. Według gazety ten wniosek musi teraz zostać zatwierdzony przez firmę, co jest formalnością, ponieważ ta ostatnia musi być zgodna z dekretem rządu.

stopy „Głowa Abteras”, jego firmę konsultingową założoną w 2017 roku, będzie reprezentować w Radzie Dyrektorów François Fillon, “Federacja Rosyjska”. według światZaroubejnieft’, która nie jest dużą firmą w sektorze naftowym, zajmuje się głównie wydobyciem czarnego złota w Algierii, Wietnamie, Libii, Syrii i na Kubie

Jak wyjaśnimy tę potencjalną datę? Podczas przegranej kampanii prezydenckiej w 2017 roku kandydat Republikanów opowiadał się za zbliżeniem z Moskwą i obiecał znieść sankcje wobec Rosji za inwazję na Krym w 2014 roku. Sankcje nałożone przez obecnego biznesmena niedawno rządził „Głupi i nielegalny” Na forum gospodarczym w Petersburgu.

READ  Francois Fillon zaproponował radzie dyrektorów rosyjskiej państwowej grupy naftowej