Francja z braćmi LeBron w drużynowym brązie na Igrzyskach Europejskich

Drużyna Francji, w której Alexis i Felix Lebrun zdobyli drugi w ciągu tygodnia medal w tenisie stołowym, pokonała w sobotę Portugalię (3:2) w meczu o brązowy medal drużynowych mistrzostw Igrzysk Europejskich w Polsce.

Zły start Po pokonaniu pary deblowej Simone Jose / Alexis Lebrun, reprezentacja Francji polegała na 16-letnim Felixie Lebrunie, który wygrał swoje pojedynki z Joao Giraldo (3-0) i Marcosem Freitasem (3-1). Starszy brat Alexis (19 l.) przegrał swój singiel z Thiago Apolonią (1-3), ale Simon José, zawodnik nr 37 na świecie, zapewnił zwycięstwo Błękitnym w ostatnim spotkaniu, pokonując w trzech setach bez straty Portugalczyka Joao Giraldo. .

Braciom LeBron udało się utrzymać głowę wysoko po porażce ze Szwecją dzień wcześniej w Krakowie (2-3), a ten brązowy medal to nagroda za bogaty tydzień dla dwójki młodych tenisistów stołowych. Zawodnik numer 31 na świecie, Felix Lebrun, zdobył we wtorek swój pierwszy europejski tytuł w turnieju singlowym. Jego starszy brat Alexis, 18. zawodnik na świecie, zajął trzecie miejsce. Dwaj bracia skupili się teraz na Drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 10-17 września w Malmö (Szwecja).

READ  Łyżwiarstwo szybkie na długim torze: wysokie cele Laurenta Dubreuila na początku pierwszego Pucharu Świata