Francja straciła gola (2-3).

Futsalowa selekcja U19 przegrała (3-2) z Polską (zdjęcie) w trzecim meczu grupowym Euro 2022. Awaria to eliminacja.

Ostatnia w swojej grupie z dwoma porażkami reprezentacja futsalu do lat 19 musi wygrać swoje ostatnie starcie z Polską w środowe popołudnie w Jaun (Hiszpania), aby zachować swoje szanse na awans do czterech ostatnich.

Pierwsze minuty meczu poszły na korzyść bardziej gorliwych Bleuetów. Intencja zdobycia gola była jasna od samego początku, gdy Humani Dembele idealnie dośrodkował Amina Benslamę i strzelił gola dla Francji (1-0, 3.). Minutę później Polska wyglądała niebezpiecznie i wysiłek trafił w słupek. Houmany Dembélé jest bliski podwojenia zakładu, ale jego głowa jest uratowana W terroryzmie Przez przeciwnego obrońcę (9.).

to więcej niż liczba
Dymisja Amina Benslama (16.) zakończyła dominację Francji. W liczebnej przewadze polska selekcja skorzystała z okazji, aby powrócić do mety przez Licznerskiego (1-1, 17.), kiedy krzyż Obiadowskiego został przekroczony. Po raz drugi zamienił karę swojego kapitana Centlewskiego (2-1, 18.).

W drugiej połowie podopieczni Clementa Lereborsa zmierzyli się w defensywie z solidną drużyną. Sofian Alla wykorzystał słabo wynegocjowane wyjście bramkarza drużyny przeciwnej do wyrównania (2-2, 33.). Houmany Dembélé otrzymuje drugie ostrzeżenie, które może być szkodliwe dla Borówek, ponieważ Polska wykorzystuje nadmiar personelu, aby dokonać zamachu stanu. Lixnerski przypieczętowuje zwycięstwo dla swojej rodziny (3-2, 39.). Francja przegrała po raz trzeci i odpadła z turnieju.

Reakcja trenera Clementa Lerebersa

„Podeszliśmy do tego turnieju z ambicją. Ale bilans jest ujemny, ponieważ finiszowaliśmy jako ostatni w grupie z bardzo małą liczbą bramek. Jednak pozytywne punkty należy odnotować na poziomie treści, gdy chłopcy się uczą. Mecz z Portugalią był interesującym nagromadzeniem. Dzisiaj mieliśmy dobry start, ale w niektórych sytuacjach gracze nie kontrolowali sytuacji. Kiedy zaczynasz taki mecz z passą przegranych, jesteś skazany na porażkę. Nie wygraliśmy. Nawet jeśli spadki nie pomogły, to smutne było dzisiaj, że przegraliśmy mecz, który mogliśmy osiągnąć. Ta drużyna zasługuje na wygranie turnieju, ale ważne jest, abyśmy w tym semestrze byli z przodu, aby zachęcić tych młodych ludzi do postępu. »

• Hiszpania-Ukraina 2-2

Ranking: 1. Hiszpania, 7 punktów (+19); 2. Ukraina, 7 pkt (+5); 3. Chorwacja, 3 punkty (-4); 4. Rumunia, 0 pkt (-20).

• Włochy-Portugalia 1-6

Klasyfikacja końcowa: 1. Portugalia, 9 pkt (+8); 2. Polska, 6 punktów (+2); 3. Włochy, 3 punkty (-5); 4. Francja0 punktów (-5).

– czwartek, 8 września 2022:

• Portugalia-Ukraina (18:00)
  • Hiszpania-Polska (21:00)

– sobota, 10 września 2022:

Wszystkie mecze zostaną rozegrane na Olivo Arena w John, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów.